Občanská civilní stráž, ve které se angažujete, respektive jste její spoluzakladatel – co si pod tímto pojmem máme představit? U mnoha lidí to může vyvolávat určité „vzpomínky na minulost“, například ve spojení s bývalou Pomocnou stráží Veřejné bezpečnosti. Ta, pokud vím, neměla moc dobrou pověst.
Nebyl jsem tady před rokem 1989, ale slyšel jsem, že lidé, co tam byli, pomáhali komunistické policii proti normálním lidem. Můj projekt je jiný. Mám s tím hodně zkušeností z Izraele a hodně špičkových odborníků mi ho pomáhalo připravit. V civilní stráži občané pomáhají občanům a používají k tomu schopnosti a možnosti policie. Policie jim pomáhá, školí je a dává jim právo řídit ostatní, když je nějaká kritická nebo nebezpečná situace. Strážní jí pomáhají takové situace zvládnout. Je to dobré jak pro lidi, tak pro policii. Není dost policistů na to, aby byli všude. Potřebují lidi, aby jí pomohli. A taky je dobré, aby lidi viděli, jak těžkou práci policie má.
Každý občan má přece právo žít v bezpečí. Ale musí mít také právo se na tom podílet, chránit svoje rodiny a majetek. Taky se musí naučit, co je k tomu potřeba. Aby mohl učit i ostatní. Všechno musí být podle českých zákonů.
Chcete tedy zřídit legální organizaci? Jaké kroky chcete podniknout k její legalizaci a máte představu, kolik času to zabere?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala