Macrone, to nechceš slyšet: Víme, co to mělo znamenat. Ale víš, proč se už nebojíme? ptá se komentátorka

06.03.2019 13:40 | Zprávy

ROZHOVOR Macron je v těžké situaci. Odpor hnutí žlutých vest už trvá téměř půl roku a je to nejmasovější protest v novodobé historii Francie. Je tedy logické, že se francouzský prezident snaží strhávat pozornost od domácích malérů k té agendě, která mu ještě může vynést pocit, že je i nadále nadějným evropským státníkem," říká konzervativní komentátorka Karolina Stonjeková směrem k francouzskému prezidentovi, jehož podpora se pohybuje ve velmi nizkých číslech. "Dění ve Francii dává tušit, že není zase až tak daleko doba, kdy tužby pana Macrona nebudou už vůbec nikoho zajímat," glosuje Stonjeková.

Macrone, to nechceš slyšet: Víme, co to mělo znamenat. Ale víš, proč se už nebojíme? ptá se komentátorka
Foto: Repro Facebook
Popisek: Karolina Stonjeková

Francouzský prezident Emmanuel Macron se rozhodl oslovit Evropany prostřednictvím otevřeného dopisu. Podle jeho slov musí Evropa hledat svou budoucnost, bránit se zneužívání nenávisti a v mnoha aspektech sjednotit své kroky. Souhlasíte, že jsou to pro dnešní Evropu palčivé otázky?

Zajímavé je, že si Emmanuel Macron najednou na Evropany vzpomněl. Když si před časem zcela v tichosti a bez dohody s kýmkoli upekl s německou kancléřkou Merkelovou tu známou dvoustrannou dohodu z Cách o nadstandardní spolupráci mezi oběma zeměmi, nezdálo se, že by k tomu potřeboval Evropany ani zbývající členské státy Evropské unie.

Macron je ale v těžké situaci. Odpor hnutí žlutých vest už trvá téměř půl roku a je to nejmasovější protest v novodobé historii Francie. Je tedy logické, že se francouzský prezident snaží strhávat pozornost od domácích malérů k té agendě, která mu ještě může vynést pocit, že je i nadále nadějným evropským státníkem. Dále je třeba brát v úhavu i fakt, že se blíží volby do Evropského parlamentu a obecně se očekává, že posílí strany, které mají na současné směřování EU spíše skeptický pohled. To může do jisté míry zkomplikovat Macronovy plány na další integraci, a proto se snaží apelovat na obyvatele členských států, aby byli jednotní. Ostatně, že po jednotě v politice vždy nevíce volají ti, kteří se o jednotu v praxi nejméně zasazují, to je celkem obecně známý fakt a nejinak je tomu i nyní. Kdyby se evropští integrátoři více řídili hlasem svých voličů, nebyli by nyní v tak těžké situaci. A Macron by rovněž nemusel žehlit domácí průšvihy dopisem Evropanům, plným patosu a prázdných floskulí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Kde berete tu jistotu, že Krym zůstane Ukrajině?

A co se týká Ruska, podle mě se jeho imperialistická politika nikdy nezměnila jen jsme se nechali uchlácholit mírem, který tu byl a teď nastává naopak zas panika. Na druhou stranu, myslíte, že by na nás Rusko přímo zaútočilo, když jsme v NATO? Nebo nevěříte v ochranu NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lukáš Lhoťan varuje Evropu: Lidé hledající tradiční hodnoty stále více konvertují k islámu

0:01 Lukáš Lhoťan varuje Evropu: Lidé hledající tradiční hodnoty stále více konvertují k islámu

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Původně mělo jít jen o komentář k akci albánského premiéra k otevření „Vatikánu pr…