Prezident Petr Pavel ve čtvrtek po společném jednání se zástupcem vlády, ministrem práce a sociálních věci Marianem Jurečkou (KDU-ČSL), a zástupci opozičního hnutí ANO uvedl, že se obě strany shodly na nezbytnosti zvyšování věku odchodu do důchodu. To dosud ANO, stejně jako snižování nově přiznávaných důchodů, odmítalo. Informovaly o tom Novinky...
Je to bohužel smutné konstatování, ale hnutí SPD je v Parlamentu jediné proti zvyšování věku odchodu do důchodu. A neustoupíme v tom. Nejsme součástí této dohody mezi prezidentem, vládní pětikoalicí a hnutím ANO, takže my budeme nadále prosazovat náš program a pakliže bude SPD po příštích volbách ve vládě, což bychom chtěli, budeme blokovat zvyšování věku odchodu do důchodu. A SPD naprosto odmítá nejen zvyšování věku odchodu do důchodu, ale i snižování důchodů. Už jenom proto, že věk dožití ve zdraví se nezvyšuje. Věřím, že senioři i ostatní občané tento postoj hnutí ANO podporující diskusi o zvyšování věku odchodu do důchodu zhodnotí ve volbách. Dělá to na mě dojem, že pětikoalice, minimálně její část, a hnutí ANO si za podpory prezidenta Pavla připravují půdu pro vznik příští společné vlády hnutí ANO a pětikoalice.
Fialova vláda také ve středu na svém jednání schválila další peníze na nákup dělostřelecké munice pro Ukrajinu v rámci české iniciativy. Výši premiér Petr Fiala (ODS) nesdělil…
Fialova vláda kašle na české občany, ale na Ukrajinu a Ukrajince peníze má.... Navíc to dává Ukrajincům na dluh, který budeme splácet desítky let. Neustále opakujeme, že SPD je jediným parlamentním subjektem, který je proti vyslání českých vojáků i proti posílání dalších zbraní, munice a peněz na Ukrajinu a pro Ukrajince. Posílání zbraní a peněz Ukrajincům totiž dlouhodobě podporuje i hnutí ANO. Hnutí SPD chce mír a mírová jednání, ne válku! V červnu budou volby do Evropského parlamentu, které budou, dá se říci, i určitým referendem na tyto otázky.
Co říkáte teroristickému útoku v Rusku?
Samozřejmě to důrazně odsuzujeme a odsoudili bychom to i v případě, kdyby se to stalo v Kyjevě, Washingtonu, Bruselu či Berlínu, zatímco někteří čeští politici se zdráhali to odsoudit kvůli tomu, že se to stalo v Rusku. Vyjadřujeme upřímnou a hlubokou soustrast rodinám obětí. Hnutí SPD považuje terorismus za jednu z největších bezpečnostních hrozeb pro Evropu a Českou republiku.
Musíme ale zdůraznit, že existuje zásadní jednoduchá rovnice: Žádní muslimští imigranti znamenají žádný islámský terorismus. Lidé v islamizované západní Evropě se obávají o svou bezpečnost, protože islám k násilí vůči „nevěřícím“ (kufar) přímo vyzývá. Určitě netvrdíme, že každý muslim je terorista. Ale určitě platí, že kdyby v Evropě nebyli muslimové, nedocházelo by k islámskému terorismu. Proto prosazujeme zákaz propagace nenávistné islámské ideologie. Hnutí SPD nechce, abychom se museli bát ve své vlastní zemi a abychom se tu museli cítit jako cizinci.
Proto odmítáme nový Migrační pakt EU, který hned na začátku podpořila Fialova vláda a který nám nařizuje povinné přijímání přerozdělených afrických a islámských migrantů podle kvót či povinnost zaplatit v přepočtu zhruba půl milionu korun za jednoho odmítnutého migranta.
Jenom připomenu, že invaze nelegálních imigrantů do Evropy pokračuje. Počet poprvé podaných žádostí o azyl v zemích Evropské unie vloni podle Eurostatu stoupl o zhruba 20 procent na 1 048 900. Loňský počet žádostí o azyl v EU se přiblížil vrcholu z let 2015 a 2016, kdy jich v důsledku války v Sýrii bylo 1 216 900, respektive 1 166 800. Sýrie je od roku 2013 zemí, jejíž občané usilují o azyl v EU nejčastěji. I v minulém roce Syřané v některé ze zemí EU podali 183 000 prvních žádostí o azyl, což je 17 procent z celkového počtu. Druhou nejpočetnější skupinou byli už šestým rokem za sebou Afghánci s 100 900 podanými žádostmi. Na dalších příčkách byli žadatelé z Turecka (90 000), z Venezuely (67 100) a z Kolumbie (62 000).
Zdá se ale, že i v Německu možná začínají zpřísňovat imigrační politiku. Nové testové otázky mají zabránit antisemitsky smýšlejícím osobám získat německé občanství. Podle spolkové ministryně vnitra Nancy Faeserové budou mít v testech nutných pro získání občanství napříště větší váhu témata jako antisemitismus, právo Izraele na existenci či život Židů v Německu.
Bohužel se to podle mě jenom zdá. Je sice hezké, že německá vláda patrně pod vlivem antisemitských útoků imigrantů na Židy v Německu se tímto způsobem snaží jakoby zpřísnit podmínky pro udělení občanství, podle mě je to ale spíše jen naoko a je to bezzubé, protože imigranti můžou v dotazníku lhát. Ostatně muslimové mohou dle principu „takíja“ lhát „nevěřícím“. Platí, že tam kde nejsou muslimští imigranti, není ani islámský terorismus.
Ještě v této souvislosti připomenu, že německý deník Bild přinesl v minulých dnech statistiku kriminality imigrantů v jednotlivých spolkových zemích Německa. Podíl pachatelů, kteří nemají německé státní občanství, na celkovém počtu spáchaných trestných činů je zhruba trojnásobně vyšší, než je podíl cizinců na celkovém počtu obyvatel žijících ve Spolkové republice Německo. Ještě je třeba připomenout, že do toho nejsou zahrnuti lidé s migračním pozadím, kteří již německé občanství mají. Pak by byl tento poměr ještě vyšší. A máme tu poslední případ, kdy třicetiletý německý policista zemřel krátce poté, co jej na hlavním nádraží v Norimberku udeřil pěstí do hlavy 39letý Pákistánec.
Německý spolkový kancléř Olaf Scholz se opakovaně vyslovil pro zrušení práva veta členských států EU při rozhodováních a hlasováních ve vrcholných orgánech EU…
To by znamenalo úplný konec suverenity našeho státu. Konkrétně se jedná o požadavek zrušení zásady jednomyslnosti hlasování v několika málo oblastech, kde ještě platí, což je například agenda daní anebo zahraniční a bezpečnostní politiky. Ve všech ostatních oblastech se již bohužel, od přijetí tzv. Lisabonské smlouvy, rozhoduje většinově.
Zrušení práva veta by též znamenalo definitivní přeměnu EU v superstát prosazující zájmy výhradně Německa a Francie a jejich nejbližších spojenců. Na české politické scéně prosazují zrušení práva veta zejména prezident Pavel a vládní TOP 09, hnutí STAN a Piráti. O zrušení práva veta by spolurozhodoval i Evropský parlament, v němž je pro zrušení nyní většinová shoda, a proto je velmi důležité, jak dopadnou nadcházející červnové volby do tohoto orgánu. Ještě dodám, že podle průzkumu STEM je s členstvím v Evropské unii nespokojeno 55,1 procenta občanů. Proto hnutí SPD prosazuje referendum o vystoupení z EU.
A jakou máte alternativu pro členství v EU?
Prosazujeme úzkou spolupráci svobodných a suverénních států bez diktátu z Bruselu. Chceme samozřejmě zachovat volný pohyb osob, zboží, peněz a služeb. Alternativou je vstup do Evropského sdružení volného obchodu, které má s EU dohodu o volném obchodu, ale nemusí přijímat drtivou většinu bruselských směrnic a zachovává svým státům svobodu a suverenitu. Státy jako Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Island, Norsko a další nejsou v Evropské unii, nejsou velké, přesto jsou prosperující a bohaté. Ostatně většina vyspělých zemí světa není v EU. Evropská unie nám škodí podporou masové imigrace, multikulturalismu, genderismu, neomarxismu a Green Dealu. Likviduje suverenitu a identitu evropských národních států a jejich ekonomiky. Likviduje svobody občanů evropských států.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo