O Ukrajině si myslí něco jiného, druhá strana je vymaže. Zakázaný Pollert promluvil a zmínil „svetr“

02.09.2022 9:00 | Rozhovor

Kardioanesteziolog ve Fakultní nemocnici v Motole, ale také zlatý olympionik a bývalý komunální politik Lukáš Pollert se ani po zablokování profilu na Facebooku nechystá vyvarovat se „pobuřujících“ vyjádření. Je přesvědčen, že ani světová komunikační platforma nemůže upírat přístup odlišným názorům, a vadí mu, že zákon berou do ruky různé komunity a podivné samozvané organizace. „Jsou lidé, kteří mají názory více rezervované k válce na Ukrajině, ale druhá skupina už je vymazává ze světa. Nedokážou přijímat opačné názory,“ říká v první části rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

O Ukrajině si myslí něco jiného, druhá strana je vymaže. Zakázaný Pollert promluvil a zmínil „svetr“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař Lukáš Pollert

Blíží se komunální volby, a tak připomenu, že jste v letech 2002 až 2008 působil jako radní Prahy 6 za ODS, jejímž členem jste několik let byl, a další dva roky ještě jako zastupitel. Nechybí vám politika, jak to v souvislosti s vašimi aktivitami na sociálních sítích může vypadat, nelitujete, že jste ji opustil?

Dělat politiku je práce na plný úvazek. Já to poznal jako radní, sice neuvolněný, takže jsem chodil do práce, ale rada se scházela jednou za 14 dní, bylo to od jedné hodiny, často jsem se musel z práce omlouvat. Časově méně náročné to má zastupitel, protože zastupitelstvo jedná jednou za dva měsíce. Ale pokud to neděláte naplno a nezajímáte se o tu problematiku právní, ekonomickou, o to, co se v místě děje, tak to nemá význam. Navíc jsem jako lékař potřeboval být pořád v nemocnici. To jsou úplně jiné znalosti. Na to, abych měl znalosti, co se probírají na komunální úrovni nebo v Parlamentu, je potřeba mít širší vzdělání, než je medicína, a hlavně zajímat se o celou problematiku chodu města. K tomu musíte navštěvovat místní sdružení, mluvit s těmi lidmi a na to já neměl čas. Měl jsem malé děti, služby v nemocnici. To dohromady nešlo. Ale říkal jsem si, že se k tomu vrátím.

Láká vás tedy pořád politika?

Politika se samozřejmě týká každého. I toho, který s ní nechce mít nic společného, protože ve státním zřízení žije, platí daně. Ale já jsem na ní dál aktivně participovat nemohl, neměl jsem čas, ale nezanevřel jsem na ni. Rád bych se k ní vrátil, ale teď bych musel přerušit ten pracovní kolotoč, a tím ztratit zručnost a zkušenost. To už bych se k tomu nemusel vrátit a politika je obvykle na volební období. nemusíte být zvolen a co pak? Teď mám chuť dělat medicínu a nemůžu zvládnout oboje. Myslím si, že ani pan doktor Svoboda, ani Ivan Langer, to je taky doktor, ani Martin Kuba, anesteziolog, medicínu nedělají. Teď se k ní vrátil Pavel Bém, dělá psychiatra, má ambulanci se specializací na léčení závislostí. Ale to, co dělám já, kardioanestezii, je dost komplikované a vyžadovalo to dlouhou přípravu. Řekl bych, že to jsou nejtěžší operace v medicíně, kardiochirurgie a transplantace plic. Takovou práci nejde přerušit. Tu musíte dělat každý den, nebo se na to úplně vykašlat. Nejde to třeba půl roku nedělat.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Jiří Hroník

Martin Exner byl položen dotaz

Kdo přesně podle vás nebere válku na Ukrajině vážně?

A co máte na mysli tou podporou Ukrajiny všemi prostředky? Měli bysme tam nasadit i vlastní vojáky? Nebyl by ale tento krok začátek třetí světová? A máte dojem, že se Ukrajině pomáhá málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bída zdravotnictví, kterou Praha nezná. Lékařka promluvila: Léky, lékaři, vše

13:46 Bída zdravotnictví, kterou Praha nezná. Lékařka promluvila: Léky, lékaři, vše

„Bývalé Československo, které bylo špičkou ve výzkumu a výrobě léků, je pryč a dnešní ČR si neumí vy…