Ten, kdo znovu začíná s novým webem Holešovská výzva-naděje a novými protestními iniciativami, se jmenuje Václav Princ. S odstupem několika měsíců pak pro ParlamentníListy.cz uvádí i řadu věcí na pravou míru. Například to, kdo stál skutečně u zrodu Holešovské výzvy a proč podle něj skončila tak neúspěšně.
„Holešovská výzva byla čistou myšlenkou, která vznikla v listopadu 2011. Tedy měsíc před první schůzkou v Holešově, která se pak uskutečnila 8. prosince. Schůzku jsem svolal po vzájemné dohodě s Jiřím Baťou, za kterým jsem do Holešova z Českých Budějovic, kde žiju já, přijel. Bohužel, Holešovská výzva byla už v lednu 2012 zneužita, ukradena, a to dokonce dvakrát. Nakonec se skoro zcela rozpadla,“ říká pro ParlamentníListy.cz Václav Princ, který ačkoli je v důchodovém věku, stále ještě podniká.
Vzpomíná pak na to, že ačkoli on byl autorem Holešovské výzvy, nemohl pak již ovlivňovat internetové stránky Holešovské výzvy, nemohl zabránit zrušení diskuse na tomto webu a nemohl ani odpovídat na dotazy občanů a reagovat na jejich připomínky. Slávkovi Popelkovi, který byl s Holešovskou výzvou nejčastěji spojován a pokládán (nejen) médii za jejího duchovního otce, pak vyčítá mnohé.
„I když se dnes vydává na stránkách Holešovské výzvy za jediného mluvčího Holešovské výzvy, není jejím autorem. Poškodil ji a rozvrátil. I proto jsem se rozhodl objasnit situaci a vysvětlit vše, co se kolem Holešovské výzvy dělo na její první celonárodní konferenci 28. ledna v pražském Hloubětíně, ale i na demonstraci 15. března. To vše přináším od června na webových stránkách s názvem Holešovská výzva-naděje. S panem Popelkou nemají nic společného,“ uvedl dál Václav Princ.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová