Přistěhovalci nás zničí, říká policejní exprezident. A má jasno: Chránit hranice, vzbouřit se proti kvótám a vyzvat USA, ať si odvezou uprchlíky

18.06.2015 10:22 | Zprávy

Imigrace zamýšlená jako náhrada pracovní síly vedla k postupnému rozkladu západořímské říše. Přišla nevzdělanost, epidemie a rozložila se infrastruktura a kultura. Takové srovnání s dnešní imigrační krizí nabízí bývalý policejní prezident, publicista a podnikatel Stanislav Novotný. I pro naši současnou Evropu může podle něho být multikulturní koncepce zničující. Místo, aby politici dbali o blaho vlastního obyvatelstva, nadávají nám prý do xenofobů.

Přistěhovalci nás zničí, říká policejní exprezident. A má jasno: Chránit hranice, vzbouřit se proti kvótám a vyzvat USA, ať si odvezou uprchlíky
Foto: Archiv SN
Popisek: Stanislav Novotný

Někteří analytici očekávají posílení nemainstreamových či radikálnějších stran vlivem současných imigračních vln a debat kolem kvót a samotného přístupu EU k uprchlíkům. Navíc se neustále objevují nová rekordní čísla, co se týče první velké migrační vlny a následného možného přerozdělení, o čemž teď bude jednat summit EU. Jakou roli to může sehrát při rozkolu v Unii?

Na všech stranách se objevují početné skupiny, které by rády zorganizovaly tlak na vystoupení z EU. Dirigismus nikým nevolených vládců Unie, který stále více otravuje život běžných lidí, a dnes zjevná impotence evropských institucí při řešení skutečně závažných problémů, nutně zvedá vlnu odporu. Zároveň národní vlády po volbách klasicky korigují svoje programy, neboť kampaně se vedou populisticky a bez ohledu na reálné možnosti. Tomu jsme ovšem již přivykli. Nyní však navíc vidíme, jak pod tlakem EU evropské vlády ustupují často až na okraj propasti.

Neschopnost či nedbalost, lhostejnost nebo neochota, neodpovědnost či dokonce zvůle, zkorumpovanost nebo kompromitace? To jsou asi otázky, jež si většina Evropanů klade, když přemýšlejí o důvodu, který stojí za výkony vysoce přeplácených bruselských politiků a úředníků, kteří mají řešit imigrační problém ku prospěchu Evropy. Situace se dala dávno předvídat a tajné služby příslušné oblasti monitorovaly permanentně. Tzv. politické „elity“ prostě měly informací moře. Proč jsme tak strašně nepřipraveni?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Kde berete tu jistotu, že Krym zůstane Ukrajině?

A co se týká Ruska, podle mě se jeho imperialistická politika nikdy nezměnila jen jsme se nechali uchlácholit mírem, který tu byl a teď nastává naopak zas panika. Na druhou stranu, myslíte, že by na nás Rusko přímo zaútočilo, když jsme v NATO? Nebo nevěříte v ochranu NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kazíme jim pohádky, oni nás za to nemají rádi.“ Dostál vyškolil Nerudovou a Foltýna

14:10 „Kazíme jim pohádky, oni nás za to nemají rádi.“ Dostál vyškolil Nerudovou a Foltýna

Europoslanec Ondřej Dostál (STAČILO!) se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vrátil k diskusi, ktero…