Do jaké míry lze, pane řediteli, s technickými herními zařízeními manipulovat, například ze strany obsluhy těchto zařízení?
Proti podobným tvrzením se musím důrazně ohradit. V případě centrálních loterních systému jde o absolutní nesmysl. S tímto druhem loterních zařízení prakticky není manipulace možná. Právě proto také tento technicky nejvyspělejší systém s koncovými interaktivními videoterminály naše sdružení prosazuje. CLS totiž uchovává celou herní historii, navíc je velmi snadno kontrolovaný finančními úřady či Ministerstvem financí, a to v reálném čase. Příslušní specialisté mají pasívní přístup do databází tohoto systému kdykoliv. Manipulace ze strany obsluhy zařízení, jak uvádí v rozhovoru údajný vyléčený gambler, je proto v těchto případech vyloučena. Naproti tomu klasické, zastaralé výherní hrací přístroje, které prosazují některé zájmové skupiny, tuto možnost ochrany nemají. Je tedy možné je jednoduše odpojit, zcizit nebo úmyslně zničit.
Herní historie přitom není nikde uchována. Logicky se tak nabízí fakt, že kritika IVT ze strany různých jednotlivců či sdružení je motivována pouze snahou cíleně zdiskreditovat podnikání v oblasti CLS a uvolnit tak trh provozovatelům jiných herních zařízení nebo nelegální zahraniční konkurenci. Tvrzení vyléčeného gamblera je silně tendenční a nepravdivé. Je třeba si uvědomit, že vlády okolních zemí preferují právě systémy IVT (VLT), a to z důvodu vytlačení nelegálních provozovatelů z trhu a transparentního výběru daní. Novou legislativu, v níž jsou centrální loterní systémy a online sázení pevně zakotveny, mají například Itálie, Maďarsko, Řecko, Rumunsko a další země.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový