„Největším nepřítelem vojáků v zákopech jsou vši. V případě války o Miloše Zemana vši senátní. Ó, jako by se z luhů a hájů neslo: právě se vracím z Hradu. Pan prezident všechny mé návrhy, jak jsem je sepsal, ihned poté, co jsme jej uštvali, podepsal,“ hodnotí ironicky nedávné dění kolem prezidenta předseda Jazzové sekce Karel Srp. A ve svém přirovnávání pokračuje...
Klémovi převrat nevyšel
Snahy o zbavení pravomocí prezidenta republiky přirovnává ke komunistickému státnímu převratu v Československu z února 1948 a předsedu Senátu Miloše Vystrčila k tehdejšímu hlavnímu hybateli této změny Klementu Gottwaldovi. „Žel, Kléma z Valdštejnské zatím ostrouhal. Ani ti hoši s puškami už jej nezdraví a bulvární wrajtři budou zítra hajlovat i pro Hitlera. Klémovi převrat nevyšel. Vyšuměl, ale opět se stal mementem ke zrušení Senátu. Není nic děsivějšího než včerejší internet. Ani uniformy do puče nepůjdou. Hrozí, že si brzy Kléma bude hradit ze svého i parkoviště. Co nyní s těmi udáními znalců, že podpis je falešný, pozastavením pravomocí prezidenta, vystoupením ve Sněmovně? Proč ta samoobsluha se slovem blbec,“ mudruje v lehkém stylu dál.
Jak sám říká, je velmi starý, ale „prošlý érou většiny prezidentů“. Útoky na Masaryka a Beneše se podle něj rovnaly dnešním a česká žurnalistika často voněla hnojem. „Dnes mají Klémové pré. Bohužel některé jmenoval i Miloš Zeman. Na doporučení třeba profesory nebo soudce s kroužkem v nose. Demonstrují osobní nenávist vůči hlavě státu a manipulují s ní i v nezvratných rozhodnutích jménem republiky. Ministr pak odpoví, že nemůže zasahovat do nezávislosti soudů zákon, nezákon a občanovi poradí hodit si oprátku,“ dodává.
A ve svém parodickém hodnocení horní komory Parlamentu pokračuje: „Duchaprostý Senát navrhuje zbavit prezidenta pravomocí. Každý ze senátorů bude jistě hrdý, že navždy ponese punc svého hrdelního rozhodnutí. Možná Senát odpálí dělbuch, ale rozklepaný Kléma nebude vědět, kudy dál. I výjimečný stav má své termíny. Může pak utéct do Bohnic a vyhlásit druhé oddělení pavilonu nezávislého Senátu.“
O Zemanově okolí
Obviňování takzvaného Zemanova okolí, které desítky let zná z vedení nejúspěšnější politické strany, Zemanovy chalupy, sdružení jeho přátel a několikaletého působení ve funkci jeho poradce, když vstoupil do vlády, je podle něj zcela nesmyslné. Ostatně právě Karel Srp v roce 2008 spoluzakládal občanské sdružení Přátelé Miloše Zemana. Považuje totiž Zemana za politika, který se nepřišel nabalíkovat a který odpovídal na vzdychání svých spolupracovníků, že jim dává hodně práce, větou: „Ano, vím, ale nezapomeňte, že jsou ještě soboty a neděle...“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský