Jako sociální demokrat si samozřejmě kritiku vlády neodpustíte. Jaká opatření, respektive reformy byste ale preferoval Vy? A jakým způsobem byste je financoval? Jak se totiž ukázalo, spoléhat se na evropské dotace, může bát kontraproduktivní.
Věcí, které by bylo dobré změnit, je jistě hodně. Nemám k dispozici absolutní analýzy příjmů a výdajů. Zatím se musím držet oficiálních informací, ze kterých lze jen těžko vyčíst absolutní rezervy – týká se financování změn.
Jsem pro majetková přiznání, zrušení anonymních akcí (jistě se zde finance najdou), včetně progresivního zdanění, zlepšení veřejných zakázek a potírání korupce. Vše by mělo být transparentní, dostupné, zveřejňované na internetu.
Domnívám se, že většina normálních sociálních demokratů není proti navrácení skutečně uloupeného majetku, ale to, co je navrženo v případě církevních restitucí, je z mého pohledu špatné. Rovněž druhý důchodový pilíř rozkolísává z mého pohledu vyváženost důchodového systému a ubírá ze základů prvního důchodového pilíře.
Co se týče zvyšování DPH, tak to mi zvláště v období restitucí církevního majetku nepřijde vhodné a rozumné, neboť díky tomuto opatření lidé budou méně nakupovat a tudíž se bude snižovat výroba a produktivita této země.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový