Ohledně migrace jste nedávno varoval v článku pro ParlamentníListy.cz: „Když to shrnu, pod taktovkou Evropské unie dál běží proces posilování nelegální migrace z Afriky a Středního východu, proces oslabování pravomocí národních států se tomuto procesu vzepřít a nezapomínejme na masivní promigrační propagandu, zaměřenou zejména na nejmladší ročníky prvovoličů.“ Nalezneme však dost Čechů, kteří tvrdí, že v České republice žádní migranti nejsou a Dublin IV v podstatě jen dává možnost migranty přijmout, nikoliv povinnost. Co jim k tomu chcete říci?
Ta kampaň na školách skutečně běží, ať již je to Jeden svět na školách organizovaný Člověkem v tísni, nebo projekt Světová škola. Rovněž jsem ve vysílání České televize zachytil reportáž o tom, jak divadelní umělci předvádějí na školách interaktivní představení o nutnosti pomáhat migrantům a jak se jim daří měnit názory dětí na migranty.
Co se přítomnosti migrantů v České republice týče, nejlepší je samozřejmě osobní zkušenost a tak doporučuji poznávací procházku centrem Prahy třeba kolem jedenácté hodiny večer, například Václavské náměstí je v té době plné turistů z Afriky. Dalším faktem je, že migrační a integrační neziskovky čerpají ze státního rozpočtu velké peníze. Pokud zde migranti nejsou, tak na co je čerpají?
Dublin IV je jen další pokus Německa zbavit se části migrantů, které pozvala Merkelová. Nejlépe, aby se seznámili s textem takzvaného Dublinu IV, zejména s článkem o sankci čtvrt milionu eur za odmítnutého migranta. Co by asi se státním rozpočtem udělalo odmítnutí deseti tisíc migrantů? Jsme rozhodně proti této úpravě.
Francouzský ekonom Thomas Piketty srovnává, kolik jsme dostali dotací, kolik odteklo zisků a naznačuje, že za dotace nemusíme být Evropské unii vděční, protože od nás odteklo mnohem víc zisků. Je to správná optika? Co říci k tomu, jak Češi vnímají Evropskou unii?
Jde o to, že navzdory úžasným makroekonomickým výsledkům skoro třetina národa přežívá někde kolem hranice chudoby, a to není rozhodně známkou prosperující ekonomiky, ale dalším důkazem, že z naší země se stala kolonie korporací, které vytvořenou přidanou hodnotu nemilosrdně odsávají do zahraničí. Bez našeho členství v Evropské unii by toto nebylo možné, protože samostatný stát má nástroje, jak takovému odlivu kapitálu může zabránit.
Pokud cizí firma zde využívá prostor, kvalifikovanou pracovní sílu za nízké mzdy, energii, nesmyslné investiční pobídky a další benefity, měla by zde něco vytvořit nebo zanechat – kromě prázdných hal, když investiční pobídky skončí a stěhují se jinam. Například formou reinvestic částí zisků, jako to mají uzákoněné mnohé země Středního východu. Pokud Češi vnímají Evropskou unii jako nástroj pro zbohatnutí cizích korporací na náš úkor, nemůžeme se jim divit.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Zuzana Koulová