Hosty Emmy Smetany se na DVTV stali sourozenci Ponerovi, jejichž návrhářské studio obléklo první dámu Ivanu Zemanovou a dceru Kateřinu na inauguraci hlavy státu. „Mě vlastně zajímá, jak to vnímáte vy, jestli se skutečně ten váš postoj politiky ani trochu nedotýká a nejsou tam žádné sympatie směrem k Hradu a tak dále,“ ptala se například Smetana. Její další dotaz zněl, zda by dvojice oblékala jakéhokoli prezidenta. Byl to ještě rozhovor, nebo už šlo spíše o něco jiného?
Emma Smetana je zřejmě ten nejhorší moderátorský příklad v českých luzích a hájích a zřejmě i hodně daleko za hranicemi – možná galaxie. Nikdy nezapomenu, a doporučuji všem si vyhledat, na její rozhovor se známým režisérem Emirem Kusturicou, kterého na místo filmu, jak by člověk očekával, doslova vyslýchala ohledně politiky, zejména ho tlačila do kouta v pohledu na Vladimira Putina. Kusturica jí nakonec řekl, že si spíše než v českém médiu připadá jak na americké ambasádě. Možná mimoděk trefil Emmičku na hlavičku. Cizí jazyky umí Emma velmi dobře, docela dobře se na ni i kouká, ale jen do doby než otevře ústa. To bych pak – a zřejmě nejen já – nejradši popadl nejbližší propisku a uchem nebo nosem si ji zarazil do vlastního mozku. Nejnovějším důkazem jejího moderátorského umu, který vyšperkovala kádrováním a snahou za každou cenu znevážit lidi, kteří pod rouškou pravdy a lásky nechrlí síru po Rusku, Zemanovi, alternativních webech a podobně, je právě rozhovor se sourozenci Ponerovými. Ti několikrát zcela jasně uvedli, že z pohledu byznysu neřeší politiku, dokáží to profesně oddělit, ať už s tím či oním souhlasí či nesouhlasí. A místo, aby se jich Smetana ptala na jejich příběh, úspěchy, neúspěchy nebo třeba na jejich rady jiným začínajícím podnikatelům, řemeslníkům, tak se je snažila nachytat na politice. Tohle je chucpe a zcela zářný negativní příklad pro všechny studenty novinařiny, jak trapně působí ideologická zaslepenost moderátora, který ji nedokáže v rámci své profese potlačit a korigovat. Myslím, že Emma Smetana by byla mnohem platnější jako lektorka focení selfies snímků nebo jako odborná zpracovatelka kádrových posudků.
Od tragédie 11. září 2001, kdy se zřítily kromě jiného i dvě věže Světového obchodního centra, uplynulo již 18 let. Jaký otisk zanechala tato událost v dějinách? Co se za tu dobu v našich životech změnilo? Šlo o změnu k lepšímu?
Tato událost svou podstatou, respektive jejím oficiálním výkladem, zcela popřela jakékoliv do té doby platné fyzikální zákony, logiku a selský rozum. V důsledku nárazů dvou letadel se zřítily do svého půdorysu bez jakéhokoliv odporu volným pádem tři mrakodrapy. Údajně v důsledku požárů, což se nestalo, pokud vím, nikdy předtím ani potom. A nyní toto vysvětlení rozporuje minimálně u třetího mrakodrapu, do něhož nezasáhlo letadlo, nová dlouholetá studie jedné z amerických univerzit. Pár údajných teroristů s nožíky na koberce a s na poslední chvíli udělaným pilotním průkazem zvládlo přelstít všechny mocné americké tajné služby a prakticky všechny posádky letadel, které si umanuli. Jedním letadlem měli údajně narazit do Pentagonu?! Jednoho z nejstřeženějších objektů na světě? Rozjelo se šíření liberální demokracie a humanitární bombardování Afghánistánu, Iráku, Libye či Sýrie, vznikl Islámský stát a hlavně zemřely miliony nevinných lidí v arabském světě, sic ne všechno bylo přímým důsledkem. Ačkoliv většina údajných teroristů stejně jako sám Usáma bin Ladin byli Saúdové, amerického spojence tento fakt fakticky nijak nezasáhl. Taky byly vykopány základy pro současnou řízenou migrační invazi z arabského světa a Afriky do Evropy. Ve jménu „války proti terorismu“ jsou soustavně omezována práva obyčejných obyvatel a posilovány pravomoci zpravodajských služeb, zejména v USA, ale nejenom. Z mého pohledu se jedná o zřejmě nejdokonalejší akci svého druhu v dějinách zahrnující mediální, vojenskoprůmyslovou, zpravodajskou, obchodní a politickou sféru. Existuje citace přisuzovaná prvnímu řediteli FBI Hooverovi, že jedinec je hendikepován ve chvíli, kdy čelí tváří v tvář spiknutí tak monstróznímu, že nemůže uvěřit, že ve skutečnosti existuje. Nevím, jak to ve skutečnosti bylo, ale troufám si tvrdit, že to určitě nebylo tak, jak tvrdí oficiální verze americké administrativy.
Prezident Miloš Zeman se na oficiální státní návštěvě Srbska dopustil dvou ostrých výroků na adresu Kosova. Nejprve hned na letišti během přivítání se srbským protějškem Aleksandarem Vučićem řekl, že má rád Srbsko a Srby, ale ne Kosovo, aby později ještě přitvrdil, když vyhlásil záměr odvolat uznání Kosova. Jak na vás prezidentovy výroky působí? Byly na místě?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs