Útoky na Babiše. Nekončí to. Publicista Bednář má jasno

28.10.2024 19:40 | Rozhovor

Neslavil jsem komunistické svátky a neslavím ani ty současné, říká ke Dni české státnosti, kdy se mimo jiné večer udílejí státní vyznamenání z rukou prezidenta, pamětník československého disentu a vydavatel samizdatových tiskovin Luděk Bednář. Všímá si, že stejně jako dříve byly tyto svátky spojovány s útoky proti Babišovi či Zemanovi, ani letos tomu není jinak. K volbám v USA řekl, že věří ve vítězství Donalda Trumpa.

Útoky na Babiše. Nekončí to. Publicista Bednář má jasno
Foto: Screen Youtube
Popisek: Luděk Bednář

Ludvo, prezident republiky Pavel bude podruhé udělovat státní vyznamenání na 28. října. Co čekat od tohoto prezidenta, ať už v sumě vyznamenaných nebo v projevu, který by prezident měl přednést, ideálně z vlastní hlavy?

Nic překvapivého a už vůbec ne převratného. Překvapit by mohl, kdyby promluvil z vlastní hlavy.

Já se nemohu zbavit dojmu, že prezident Pavel působí jako herec, který hraje „prezidenta“ jakési anonymní země na Netflixu. Mluví hraně, dělá patetická gesta, ničím nepřekvapí. Jsem jediný, komu se to zdá?

Zajímavý by byl v tomto ohledu výsledek průzkumu veřejného mínění s otázkou: Působí prezident Pavel jako herec, který hraje „prezidenta“ jakési anonymní země na Netflixu? Možná by prezident Pavel konečně něčím překvapil.

Každopádně, výročí 28. října něco znamená. Co znamená pro Vás?

Oslavu něčeho, co již neexistuje, tedy Československa. Mohl by se spíš připomínat zánik Rakouska-Uherska, a co v pozitivním a negativním smyslu znamenalo pro české země.

Ono je to vždy jakési předpolí pro svátek 17. listopadu. Ten byl využíván k akcím proti Miloši Zemanovi i Andreji Babišovi. Co z toho „vypadne letos“?

Akce proti Andreji Babišovi jako agentovi StB začala už před letošním výročím 28. října a protáhne se až za letošní 17. listopad. Ani v případě Miloše Zemana nelze očekávat nic nového, stále stejné obviňování z proruských postojů.

Vy jste byl činný v disentu v minulém režimu a zažil jste, jak komunisté slavili „své“ svátky. Vidíte i ty dnešní 28. říjny a zejména 17. listopady jako „orchestrované“ akce, k nimž má běžné obyvatelstvo odtažitý vztah?

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jaroslav Polanský

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Životní úroveň se nám snižuje už roky, tato vláda s tím nic nedělá, ale co jste udělali nebo hodláte dělat vy proto, aby se zvýšila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Chcete znát rozdíl mezi Zemanem a Pavlem?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseLadislaw , 29.10.2024 8:52:23
Zeman byl v KSČ v době, kdy jsme té straně fandili všichni (Dubčekova KSČ), my Češi a byl vyhozen, když nesouhlasil se vstupem vojsk Varšavské smlouvy k nám. Psala se léta 1968, 1969. Pavel byl v KSČ a dokonce předseda ZO KSČ komunistických rozvědčíků před rokem 1990 a schválil vstup vojsk Varšavské smlouvy k nám jako oprávněný. Rychle potom zahodil legitimaci a přeběhl ke druhé zdi. Zeman říká své myšlenky srdcem a formuluje je hlavou. Pavel čte ze čtecího zařízení co mu napíší poradci. Rozdíl je opravdu velký.

|  12 |  0

Další články z rubriky

Zeman: Fiala připomíná Hitlera v bunkru. BIS se chystá zatýkat

16:05 Zeman: Fiala připomíná Hitlera v bunkru. BIS se chystá zatýkat

Premiér Fiala svými výroky připomíná poslední dny Adolfa Hitlera v bunkru v době, kdy se k Berlínu b…