Veterán ODS: Poláci mají levnou elektřinu, to se mi nelíbí. Jsou ostrov, my jsme propojení s Německem

22.09.2022 13:44 | Rozhovor

Dlouholetý poslanec, bývalý senátor a matador občanských demokratů, Ivan Adamec stál celých 23 let v čele krkonošského města Trutnov, a to až do loňského roku. Na post starosty znovu nekandiduje, stačí mu být zastupitelem – a v hospodářském výboru Sněmovny se totiž věnuje financím a úsporám. „Stále nechápu, proč Evropská unie nezmrazí emisní povolenky a stále chci věřit, že zvítězí zdravý rozum nad zelenou ideologií. Nemám nic proti chránění přírody, ani proti Green Dealu. Mně vadí ten způsob zavádění, ta rychlost a ideologická nekompetentnost a ekonomická slepota,“ řekl mimo jiné pro ParlamentníListy.cz.

Veterán ODS: Poláci mají levnou elektřinu, to se mi nelíbí. Jsou ostrov, my jsme propojení s Německem
Foto: ODS
Popisek: Ivan Adamec

Jste členem sněmovního hospodářského výboru a poslancem ODS. Loni jste po 23 letech odešel z funkce trutnovského starosty a stal se řadovým zastupitelem. Už byste tu výzvu být starostou znovu nepřijal?

Přece jen toho času na město tolik nezbylo. Ve Sněmovně je výrazně více práce, je třeba tam pracovat a být přítomen. Na hlasování je nutné tam být, stále se testuje pevnost 108 (koalice má 108 hlasů, pozn. red.), takže musíte být ve střehu.

Jak se kloubí funkce zastupitele a poslance?

Jsem řadovým zastupitelem a řadový člen krajského zastupitelstva, takže vcelku dobře. To jsou většinou pondělky a ve Sněmovně bývám od úterý do pátku, volnější týden je pak s výbory, to bývám v regionu.

Přijal byste tedy tu výzvu znovu, kdyby přišla?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

„Mnoho povyku pro nic,“ komentuje „křik“ kolem koncesionářských poplatků europoslankyně Kateřina Kon…