Pane inženýre, vy jste v médiích v těchto dnech zmínil, že i v souvislosti s koronavirem vidíte, jak velmi důležité je, aby ČR měla co největší potravinovou soběstačnost. Jak je na tom v tomto směru v tuto chvíli náš stát?
Velmi, velmi špatně. Nemohu jinak než zde uvést konkrétní čísla a je na každém, aby si udělal obrázek sám. Vývoj obchodního salda agrárního zahraničního obchodu (AZO) je od roku 1993 (plus 779 milionů Kč) trvale záporné, když to poslední za rok 2019 dosáhlo rekordních minus 47,2 miliardy Kč, meziročně propadlo o plných 6,9 miliardy Kč, respektive o 13,2 %! To přece, nechť každý uzná, není normální a tento vývoj je třeba zastavit.
Nechci dráždit a strašit, ale když se vyzobou čísla obchodu s pekárenskými výrobky včetně chleba, tak nejsme soběstační ani u této komodity.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: David Hora