Vraždí auta a bodají nože? Komentátor Vyoral hodnotí práci médií

26.04.2019 16:09 | Zprávy

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Ačkoli v menší míře než dříve, stále prý dochází k potlačování zmínek o islámském radikalismu v mainstreamových médiích. „Když už se teda informuje, tak ‚vraždí auta‘ a ‚bodají nože‘, občas se objeví ‚potížisti‘, ‚mladíci‘ nebo Francouzi, Holanďani, Angličani a jiní Evropani – obyčejně s africkými či blízkovýchodními kořeny. Většinou psychicky nemocní a deprimovaní, o nichž tajné služby věděly. A nikdy to s ničím nesouvisí, a už vůbec ne tam s tím, o čem se informuje jenom sluníčkově,“ říká komentátor Tomáš Vyoral. Vyjadřuje se i k ostře sledované kauze napadení poslance Dominika Feriho, nebo k návrhu STAN na snížení volebního věku na 16 let, který označuje za vyčůranost.

Vraždí auta a bodají nože? Komentátor Vyoral hodnotí práci médií
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Na Srí Lance došlo během Velikonoc k několika koordinovaným teroristickým útokům namířeným proti křesťanům, o život při nich přišlo přes 350 lidí. Zhoršuje se bezpečnostní situace ve světě? A jsou křesťané pronásledovanou skupinou?

Bezpečnostní situace ve světě se zcela evidentně zhoršuje. Kromě hrozeb plynoucích z neustálých provokací Západu vůči Rusku, poslední léta nezřídka vedených zákulisními hráči skrze Ukrajinu, je pro Evropu zcela evidentně bezprostředním a vůbec největším rizikem řízená migrační invaze (tzv. uprchlická krize) a s ní spojená rozpínavost islámu. Jeho nekompatibility s jinými náboženstvími a s evropskými právními systémy založenými na křesťanských základech, nikoliv na právu šaría.

Islámský terorismus a každodenní útoky na křesťany a jejich symboly, na ateisty a osoby jiného vyznání po celém světě jsou toho podstatnou, ač nikoliv nejdůležitější, součástí a důkazem. V některých blízkovýchodních nebo afrických zemích jsou křesťané bezpochyby pronásledováni. Co se Evropy týká, to bych pronásledováním jako takovým nenazval. Ale začínají být přehlíženi, diskriminování a jsou čím dál častěji cílem útoků. Ať už na první pohled zanedbatelných nefyzických útoků ze strany progresivistů, jako je mazání křížů ze známých fotografií nebo stopkou hraní – byť dříve až otravných – koled v obchodních centrech pod zástěrkou politické korektnosti. Nebo útoků fyzických namířených přímo proti křesťanům samotným nebo čím dál častěji proti kostelům, sochám a jiným křesťanským symbolům, ano převážně ze strany v tomto případě v Evropě usazených muslimů.

Některá média se opět stala terčem kritiky, a to z důvodu informování o teroristických útocích na Srí Lance. Česká televize na svém facebooku mluvila o tom, že útoky mohou být důsledkem vzestupu buddhistických nacionalistů, ačkoli oficiální místa ze země útoku prakticky od začátku hovořila o tom, že je objeveno napojení na radikální islamisty. Mají pravdu ti, kteří tvrdí, že evropská média se snaží pro zachování klidu potlačovat zmínky o islámském radikalismu, nebo jsou to jen konspirační teorie?

Mainstreamová média, tedy až na výjimky, a s těmi veřejnoprávními v čele, dlouhodobě potlačují a vytěsňují negativní zmínky spojené s islámem a s muslimy, zlehčují a bagatelizují hrozbu jak islamistického terorismu, tak rozpínavosti a nepřizpůsobivosti islámu jako takového. Mám však pocit, že v poslední době je tato tendence menší. Tedy kromě veřejnoprávní a údajně nezávislé a vyvážené ČT. To je případ sám pro sebe. Tam se holt musí poslušně držet notiček a ideologie určené EU tak, aby měli od Bruselu povoleno vybírat od občanů koncesionářské poplatky.

Některé příklady? Když už se tedy informuje, tak „vraždí auta“ a „bodají nože“, občas se objeví „potížisti“, „mladíci“ nebo Francouzi, Holanďani, Angličani a jiní Evropani – obyčejně s africkými či blízkovýchodními kořeny. Většinou psychicky nemocní a deprimovaní, o nichž tajné služby věděly. A nikdy to s ničím nesouvisí, a už vůbec ne tam s tím, o čem se informuje jenom sluníčkově. A to se dozvídáme jen o zlomku toho, co se ve Švédsku, Británii, Německu nebo Francii děje.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Podrývají naši demokracii lživou propagandou a falešnými sliby

Dobrý den, jestli vás chápu dobře, považujete se za demokraty. Přijde vám ale demokratické a také nějak prospěšné, když haníte všechny, kteří mají jiný názor než vy? Mám také dojem, že tato vláda se s těmi, co mají jiný názor vůbec nebaví, jen je onálepkuje. To myslíte, že je ta cesta, jak čelit pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To už rovnou mohli chválit soudruha prezidenta.“ Vyoral a angažovaná otázka z AZ kvízu

16:32 „To už rovnou mohli chválit soudruha prezidenta.“ Vyoral a angažovaná otázka z AZ kvízu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA - Komentátor se věnoval „moderní“ otázce v populární soutěži AZ kví…