Vraždí auta a bodají nože? Komentátor Vyoral hodnotí práci médií

26.04.2019 16:09 | Zprávy

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Ačkoli v menší míře než dříve, stále prý dochází k potlačování zmínek o islámském radikalismu v mainstreamových médiích. „Když už se teda informuje, tak ‚vraždí auta‘ a ‚bodají nože‘, občas se objeví ‚potížisti‘, ‚mladíci‘ nebo Francouzi, Holanďani, Angličani a jiní Evropani – obyčejně s africkými či blízkovýchodními kořeny. Většinou psychicky nemocní a deprimovaní, o nichž tajné služby věděly. A nikdy to s ničím nesouvisí, a už vůbec ne tam s tím, o čem se informuje jenom sluníčkově,“ říká komentátor Tomáš Vyoral. Vyjadřuje se i k ostře sledované kauze napadení poslance Dominika Feriho, nebo k návrhu STAN na snížení volebního věku na 16 let, který označuje za vyčůranost.

Vraždí auta a bodají nože? Komentátor Vyoral hodnotí práci médií
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Na Srí Lance došlo během Velikonoc k několika koordinovaným teroristickým útokům namířeným proti křesťanům, o život při nich přišlo přes 350 lidí. Zhoršuje se bezpečnostní situace ve světě? A jsou křesťané pronásledovanou skupinou?

Bezpečnostní situace ve světě se zcela evidentně zhoršuje. Kromě hrozeb plynoucích z neustálých provokací Západu vůči Rusku, poslední léta nezřídka vedených zákulisními hráči skrze Ukrajinu, je pro Evropu zcela evidentně bezprostředním a vůbec největším rizikem řízená migrační invaze (tzv. uprchlická krize) a s ní spojená rozpínavost islámu. Jeho nekompatibility s jinými náboženstvími a s evropskými právními systémy založenými na křesťanských základech, nikoliv na právu šaría.

Islámský terorismus a každodenní útoky na křesťany a jejich symboly, na ateisty a osoby jiného vyznání po celém světě jsou toho podstatnou, ač nikoliv nejdůležitější, součástí a důkazem. V některých blízkovýchodních nebo afrických zemích jsou křesťané bezpochyby pronásledováni. Co se Evropy týká, to bych pronásledováním jako takovým nenazval. Ale začínají být přehlíženi, diskriminování a jsou čím dál častěji cílem útoků. Ať už na první pohled zanedbatelných nefyzických útoků ze strany progresivistů, jako je mazání křížů ze známých fotografií nebo stopkou hraní – byť dříve až otravných – koled v obchodních centrech pod zástěrkou politické korektnosti. Nebo útoků fyzických namířených přímo proti křesťanům samotným nebo čím dál častěji proti kostelům, sochám a jiným křesťanským symbolům, ano převážně ze strany v tomto případě v Evropě usazených muslimů.

Některá média se opět stala terčem kritiky, a to z důvodu informování o teroristických útocích na Srí Lance. Česká televize na svém facebooku mluvila o tom, že útoky mohou být důsledkem vzestupu buddhistických nacionalistů, ačkoli oficiální místa ze země útoku prakticky od začátku hovořila o tom, že je objeveno napojení na radikální islamisty. Mají pravdu ti, kteří tvrdí, že evropská média se snaží pro zachování klidu potlačovat zmínky o islámském radikalismu, nebo jsou to jen konspirační teorie?

Mainstreamová média, tedy až na výjimky, a s těmi veřejnoprávními v čele, dlouhodobě potlačují a vytěsňují negativní zmínky spojené s islámem a s muslimy, zlehčují a bagatelizují hrozbu jak islamistického terorismu, tak rozpínavosti a nepřizpůsobivosti islámu jako takového. Mám však pocit, že v poslední době je tato tendence menší. Tedy kromě veřejnoprávní a údajně nezávislé a vyvážené ČT. To je případ sám pro sebe. Tam se holt musí poslušně držet notiček a ideologie určené EU tak, aby měli od Bruselu povoleno vybírat od občanů koncesionářské poplatky.

Některé příklady? Když už se tedy informuje, tak „vraždí auta“ a „bodají nože“, občas se objeví „potížisti“, „mladíci“ nebo Francouzi, Holanďani, Angličani a jiní Evropani – obyčejně s africkými či blízkovýchodními kořeny. Většinou psychicky nemocní a deprimovaní, o nichž tajné služby věděly. A nikdy to s ničím nesouvisí, a už vůbec ne tam s tím, o čem se informuje jenom sluníčkově. A to se dozvídáme jen o zlomku toho, co se ve Švédsku, Británii, Německu nebo Francii děje.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Proč jste při předkládání zákona o střetu zájmů postupoval tak, jak jste postupoval?

Soud zákon shodil ze stolu ne kvůli obsahu, ale formě, jakou byl přijat. Přitom kdybyste postupoval tak, jak se má, zákon by přeci taky prošel nebo myslíte, že ne? A myslíte, že je obecně transparentní postupovat tak, jak jste postupoval vy, tedy že jste zákon chtěl prosadit jen jako přílepek bez to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stát prorostlý neziskovkami. Pro začátek zrušit dvě nejšílenější ministerstva, navrhuje senátor

19:57 Stát prorostlý neziskovkami. Pro začátek zrušit dvě nejšílenější ministerstva, navrhuje senátor

Jakou moc mají politické neziskovky a jak se s ní vypořádat? Může Ústavní soud místo zákonodárců roz…