Zemřel legendární zpěvák Karel Gott. Krátce po jeho skonu se objevila i kritika vládou připravovaného pohřbu se státními poctami v Katedrále svatého Víta. Některým snaha o důstojné rozloučení s hudební legendou připomíná „propojení“, do kterého zamíchávají i prezidenta Zemana a komunisty a padají poznámky o neonormalizaci. Jsou podle vás taková vyjádření na místě?
Vyjádření o neonormalizaci jsou v tomhle případě zcela lichá. Zejména když povětšinou opět přicházejí od těch, kteří jinak nedají dopustit na Evropskou unii a s inteligencí octomilek se rozplývají nad její plíživou totalitou, kterou nazývají liberální demokracií. Jinak pojem neonormalizace, který zas tak často nezaznívá, zmínilo několik uvědomělých, takže buď od sebe opisují, nebo od někoho dostali další prefabrikovaný pojem do svého slovníku. Teď nechci zastávat názor pro pohřeb se státními poctami, ani názor proti – ač se přikláním k první variantě, která však má taky spoustu ale. Mám nicméně takový pocit, že kdyby takový krok nedej bože navrhla čistě teoreticky vláda pánů Fialy a Bartoše za prezidentování Jiřího Drahoše – ano, popusťte uzdy vaší fantazii na úroveň fantasy, sci-fi, nebo spíš hororu – tak by uvědomělé novináře a politiky taková spojitost ani nenapadla a vynášeli by garnituru za tento krok do nebes. Nevím, nakolik jde v tomto Andreji Babišovi o své PR, ale v první řadě jde přeci o Karla Gotta a jeho rodinu. A zejména na ty by měl brát zřetel a ohled.
Jak se díváte na to, že někteří lidé v okamžiku umělcovy smrti připomínají jeho otisk na tzv. Antichartě? „Za jednou věcí si stát nemohu. To, když se mnou někteří lidé mistrně manipulovali, a já jsem tomu důrazně nečelil. Třeba takzvaná Anticharta, to byl vrchol manipulace,“ řekl k tomu před rokem sám Gott.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs