„Volby ‚jsou za rohem‘, a tak dovolte malé zamyšlení…Nechci nikoho navádět, jak a koho volit, ale podívejme se na realitu, co očekávat a komu naše volba prospěje. Respektive uškodí,“ říká na úvod publicista Pavel Černocký a dodává:
„Myslím si, že volit stranu podle toho, jak je nám její ‚frontman‘ sympatický, anebo nesympatický, je nesmysl. Asi neexistuje šéf strany, který by všechno v minulosti, ale i v současnosti udělal perfektně. Na každého se dá něco reálného, anebo fiktivního najít. Podstatné je, kam strana míří a co prosazuje. Shoduje se to s mými názory?“
Jiná ODS, věříme Kalouskovi? A Filipovi bylo v roce 1968 třináct…
„Nemá přece smysl argumentovat tím, jaké hlouposti provedli tehdejší představitelé strany před třiceti lety. Důležité je, kdo stojí v čele strany dnes a co on a jeho souputníci prosazují do budoucnosti,“ podotýká Pavel Černocký a hned uvádí příklady. „Současná ODS už nemá absolutně nic společného, ideově ani prakticky, se stranou zakladatele, Václava Klause. Líbí se mi nová ODS, anebo snad ne? Miroslav Kalousek, zakladatel TOP 09, vystřídal v minulosti řadu stran a vždy říkal trochu něco jiného. Věříme mu? To je jedno. Důležité je, co říká a dělá dnes. Předsedovi KSČM Filipovi bylo v roce 1968 třináct. Těžko uvěřit, že by tehdy vítal sovětské tanky. Kateřina Konečná tehdy ještě dlouho chodila po houbách. V roce 1989 jí bylo osm… Stejně tak Bartoš i Rakušan, ti jsou jen o chlup starší, ale jsou přesvědčeni, že zajistí republice lepší příští,“ krčí rameny publicista.
Rusofobní křikloun, strana bývalých policistů a další…
„A co ta Přísaha? Šlachta je bývalý policista, strana je plná bývalých policistů, program neurčitý. Dobře, špatně?“ pokládá otázku Černocký a pokračuje ve svém výčtu dál. „Máme tu i Volný blok. S názory pana Volného bude souhlasit mnoho lidí, ale mnoha jiným bude vadit forma. Je tu i ta nová Trikolóra. Sympatická předsedkyně, kontroverzní Václav Klaus ml., ale hlavně minimální růst preferencí (preference ovšem mohou být problematické). Tandem Hamáček–Maláčová a ČSSD? Strana se topí v dluzích, Maláčová rozdává z peněz, které neexistují, a preference padají…,“ poukazuje publicista a dostává se k dalším stranám a politikům.
„Tomiovi Okamurovi předhazují podnikatelské aktivity a působení ve straně Úsvit přímé demokracie, spolu s malátným Markem Černochem. Je ale SPD stranou jednoho muže? Asi ne, je tam i mnoho dalších výrazných postav. Radim Fiala, Jarda Foldyna, Jirka Kobza a mnoho dalších. Změnil někdy Okamura své názory na referendum a EU? Máme tu i tradiční stranu KDU, tedy vlastně národně-frontovou ČSL. Bývala to strana katolická, religiózní, ale ani asi tohle už dnes neplatí. Budeme věřit, že rusofobní křikloun, bývalý ‚studentský vůdce‘ Bartošek má cokoliv společného s katolickou ČSL? O marginálních stranách, jako jsou Zelení a další, kteří se jenom snaží urvat ze státního rozpočtu nějakou tu korunu za 1,5 % hlasu, není třeba uvažovat,“ říká jasně Černocký.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora