Kníže nestoudně urážel hrdiny, kterým nesahá ani po kotníky. A Moravec jen koukal

25.01.2013 19:11 | Zprávy

TÝDEN V MÉDIÍCH Poslední televizní duel prezidentských kandidátů ukázal podle mediálního odborníka Petra Žantovského nejen to, jak moderátor České televize Václav Moravec straní jednomu z uchazečů, ale také skutečnou tvář Karla Schwarzenberga. Z vlastizrady sudetských Němců udělal podlehnutí a navrch stihl urazit válečného hrdinu.

Kníže nestoudně urážel hrdiny, kterým nesahá ani po kotníky. A Moravec jen koukal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Živé vysílání z divadla Hybernia v Praze přineslo finální utkání Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga v boji o Hrad

Mediální běsnění v týdnu před druhým kolem prezidentské volby vyvrcholilo čtvrteční debatou obou kandidátů v České televizi. „Pan Moravec, jestli ne někdy v minulosti, tak zcela určitě včera, jednoznačně potvrdil, že kope za jednu stranu a je vysazen vůči druhé straně. Je to moderátor, který se nechává unášet svými vlastními prioritami a preferencemi a dokázal to několikrát v průběhu prezidentské debaty,“ tvrdí pro ParlamentníListy.cz mediální odborník Petr Žantovský.

Dokumentuje to na diskusi o Benešových dekretech, kterou se Václav Moravec snažil relativizovat větou „Nechme stranou, kdo s tím začal a kdo na koho reagoval“, ve chvíli, kdy Miloš Zeman získával navrch. „Pokud by toto někoho nepřesvědčilo, tak určitě muselo každého tlouci do očí, když nechal třikrát mluvit v rozporu s pravidly paní Čáslavskou. Nezastavil ji, nevzal jí slovo, jen tak bezmocně mával rukama a říkal ´Každý si udělá názor sám´. A paní Čáslavská mluvila tak dlouho, jak chtěla, a pan Moravec tomu jen sekundoval,“ kritizuje Petr Žantovský.

Schwarzenberg přišel s objevným výkladem vlastizrady

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…