Komentátor Reflexu J. X. Doležal s nadsázkou přirovnal téměř jednohlasnou volbu Andreje Babiše předsedou hnutí ANO k volbám komunistických pohlavárů, kterých byl svědkem ve svém mládí. Konečně se nám prý vrací jistoty, o které jsme po listopadu 1989 přišli.
„Kim An Drej vyhrál volby o staronového předsedu jím vlastněného hnutí ANO přesně sto procenty hlasů. Jak prozradila Babišova Dnes, ze sto osmdesáti šesti hlasů jich sto osmdesát pět volilo jak na potvoru právě Babiše a jeden byl neplatný. Jak později Babiš prozradil, on sám sebe nevolil – takže to je ten jeden neplatný hlas. Z platných jej ale volilo opravdu sto procent, STO PROCENT!“ uvádí Doležal s tím, že když se tuto skutečnost dozvěděl, vyhrkly mu prý slzy štěstí.
Od roku 1989 ho prý totiž vždy po volbách trápily pochybnosti. „Co to je, že premiérem je člověk, kterého volilo (třeba) třicet procent občanů? Jak je možné, že nám vládne někdo, koho jednomyslně nevolí všichni? Celých prvních pětadvacet let mého života byli předsedy Ústředního výboru KSČ takoví soudruzi, které zvolila opravdová většina. Sto procent, nebo třeba, když některý soudruh poslanec měl chřipku, tak devadesát devět a půl procenta. Tomu se dalo věřit!“ píše Doležal s tím, že teprve nyní Andrej Babiš dokázal, že na předsedu jeho hnutí kandidoval tak nesporný kandidát, že dosáhl stejných procentních výsledků voleb jako třeba soudruzi Jakeš, Biľak nebo Štěpán. Vše se tak prý vrací do normálních kolejí.
Šéfredaktor politického zpravodajství a názorů Hospodářských novin Jindřich Šídlo míní, že jsme viděli triumfální sněm strany, která stále ještě stoupá vzhůru a která nechce své voliče nikterak znepokojovat. Všechno prý jde, jak má. Žádné žvanění, žádné průtahy, žádné špinavé kompromisy, jak známe ze sněmovny. Chladný perfekcionismus, který dle Šídla funguje tak, až z toho jde trochu strach.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš