Blansko: Úpravy Dělnického domu zvýší komfort návštěvníků

28.09.2024 11:17 | Tisková zpráva
autor: PV

V Dělnickém domě skončila další etapa postupné rekonstrukce. Budova dostala novou vzduchotechniku, přes léto pokračovala také výměna elektroinstalace a strukturované kabeláže. Aktuálně se pokračuje na dokončení odvlhčení objektu. Během prázdninových měsíců se dokončila i modernizace kotelny nebo oprava podlahy v přísálí. V hlavním sále už je pro návštěvníky akcí připraveno také pět set nových židlí.

Blansko: Úpravy Dělnického domu zvýší komfort návštěvníků
Foto: Blansko.cz
Popisek: Blansko

Návštěvníci Dělnického domu zřejmě nejvíce ocení novou vzduchotechniku, která v objektu dosud chyběla. Komfort v hlavním sále citelně zvýší také nový systém regulace vzduchu. „Vždy zde byla pouze možnost do sálu přes tři mřížky ve stropě pouštět venkovní vzduch. Nikdy nebylo možné regulovat teplotu vzduchu, pouze se do sálu pouštěl vzduch o venkovní teplotě. Nově instalovaná technologie zlepší větrání a regulaci vzduchu v hlavním sále, který tak nabídne příjemnější prostředí pro kulturní a společenské akce. Dělnický dům tak bude nově využitelný i přes léto,“ uvedl ředitel Kulturního střediska města Blanska Tomáš Mokrý.

Rekonstrukce elektroinstalace, strukturované kabeláže a elektrické požární signalizace probíhala převážně ve třetím nadzemním podlaží, kde je v podnájmu Soukromá základní umělecká škola Blansko. Práce začaly v červnu a trvaly do konce srpna, aby nezasáhly do nového ročníku výuky školy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Eva Fialová byl položen dotaz

Dostupné bydlení

V zákonech se nevyznám a je podle mě jedno, jestli je rozdíl mezi zákonem o podpoře bydlení a dostupným bydlením. Za hlavní považuji problém s nedostupným bydlení vyřešit a to je i můj dotaz. Co přesně proto uděláte? Kdy bude bydlení dostupné pro většinu lidí a ne naopak jako je tomu teď?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Do města se sjeli tajemníci z jihočeských měst

22:42 Písek: Do města se sjeli tajemníci z jihočeských měst

Písek v závěru minulého týdne hostil tajemníky městských úřadů jihočeských měst.