Historie výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského sahá až do roku 1951, kdy v rámci reorganizace Ovocnicko–vinařského ústavu v Praze a Zahradnických ústavů v Průhonicích byla jednotlivá zahradnická odvětví v bývalém Československu rozdělena do samostatných ústavů. Při svém vzniku měl ústav 16 ovocnářských stanic a pracovišť po celé republice, jejichž činnost řídilo ministerstvo zemědělství. V roce 1956 přešel ústav pod přímé vedení Československé akademie zemědělských věd a v roce 1977 byl přičleněn jako samostatná hospodářská organizace k VHJ Sempra Praha. Od 1. 8.1992 se stal Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský v Holovousích součástí společnosti SEMPRA Praha a.s., přičemž byla zrušena jeho přímá vazba na ostatní šlechtitelské stanice.
Současná právní forma a vlastnická struktura výzkumného ústavu ovocnářského se začala psát 1. 7. 1997, kdy byla založena obchodní společnost VÝZKUMNÝ A ŠLECHTITELSKÝ ÚSTAV OVOCNÁŘSKÝ HOLOVOUSY s.r.o.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.
Jak chcete docílit zvýšení rychlosti na dálnici, když nejste ani v českém parlamentu?
A o kolik? Nebo jste pro neomezenou rychlost? Máte proto nějakou podporu? Co vím, tak se už několikrát řešilo navýšení na 160 a nikdy neprošlo
Další články z rubriky

7:33 Ústí nad Labem: Zahájení turistické a cyklistické sezóny na Větruši
Pohádky, soutěže, dílničky i zvířátka, vše na jednom místě.
- 22:42 Aš: Ašští knihomolové, můžete se se stát dobrovolníky
- 19:44 Hradec Králové: Tak do toho šlápni - na kolech za historií do Hradeckých lesů
- 16:47 Jihlava: Speciálně pedagogické centrum bude mít nové učebny
- 13:43 Přerov: Město tento týden vzpomene na oběti druhé světové války
- 10:46 Jablonec nad Nisou: Město připravilo dlouhodobou koncepci bydlení do roku 2040