Autorem projektu je Nadační fond Nové Česko, který při tvorbě produkce spolupracoval nejen s předními odborníky v oblasti protidrogové problematiky, zdravotnictví a kriminalistiky, ale také s předními českými herci, kteří titulní příběh natočili. „Celé je to hodně emotivní, diváci jsou vtaženi do příběhu, který se skutečně stal a z toho příběhu se dostávají přímo do interaktivních místností, kde si mohou spoustu věcí sami osahat, ptát se. Pomocí mobilní aplikace pak odpovídají na různé otázky a jakoby si zkouší ten příběh přepsat podle sebe. Jedna taková prohlídka trvá 100 minut, ale zkušenost je takové, že děti si ani neuvědomují, že ve vlaku strávili tolik času právě proto, že jsou neustále nuceni k nějaké akci,“ popsal projekt provozní manažer Jiří Tyl.
Za dobu trvání projektu prošlo vlakem na 300 000 návštěvníků, kteří v průběhu prohlídky vyplňovali anonymní dotazník. Z něj vyplývá například to, že se rapidně snižuje věk dětí, které se dostanou do prvního kontaktu s drogami. Zároveň se neustále objevují nové drogy. Proto se i program vlaku bude inovovat. „My jsme si velice dobře vědomi toho, že situace sdrogami se od roku 2016 rapidně posunula, proto už nyní máme připravený nový příběh, nové interakce. Tak, aby to pro děti bylo co nejvíce reálné a pokud možno i nadčasové,“ odtajnil plány provozní manažer.
Dopolední program v Hustopečích patřil žákům hustopečských škol, ale odpoledne si jej mohla projít i široká veřejnost. Všechny vyplněné dotazníky dostane k dispozici i sociální odbor města, kterému data pomohou v lepší práci s ohroženými skupinami.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV