„Péče o zeleň je pro nás důležitým úkolem, ať už se jedná o nové výsadby, nebo obnovu stávajících zelených ploch, jako je tomu v tomto případě. Revitalizace zeleně má pozitivní vliv na životní prostředí i na celkový dojem a vzhled města,“ řekl starosta Kroměříže Jaroslav Němec.
Předmětem zakázky, jejímž zhotovitelem je brněnská firma Kavyl, je komplexní obnova zeleně. Pracovníci ošetří stávající dřeviny a květiny a vysadí novou zeleň, včetně založení nových trávníků. Projekt pamatuje i na doplnění nových prvků mobiliáře.
„Celkem by mělo být vysazeno 52 nových stromů, 2210 keřů a více než deset tisíc kusů růží, trvalek, cibulovin a trav,“ doplnil místostarosta Vít Peštuka. Výsadby by měly být dokončeny do konce května 2022. Rozpočet revitalizace byl vyčíslen zhruba na 2,4 milionu korun bez DPH a město na tuto akci získalo 85 % jako dotaci z fondů EU.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV