Došlo k tomu kvůli vývoji poskytované pomoci osobám bez domova. V současné době totiž město neposkytuje pouze pomoc s návratem do místa trvalého bydliště, ale také na jiné místo, kde má osoba zajištěnou práci i s ubytováním a kde může žít důstojný život.
Do hledání práce pro osoby bez domova ať již v Mladé Boleslavi nebo jinde v ČR se aktivně zapojují sociální pracovníci střediska Naděje, se kterými pracovníci OBPK úzce spolupracují. Dále v průběhu roku 2021 byla navázána úzká spolupráce s Psychiatrickou nemocnicí Kosmonosy s oddělením A12, kde jsou hospitalizováni pacienti s alkoholovými nebo drogovými závislostmi a také ti, kteří se pokusili spáchat sebevraždu.
"V roce 2022 bychom rádi rozšířili nabízené služby pomoci v rámci projektu Cesta z ulice převážně při hledání práce pro tyto osoby v součinnosti s K-centrem pro jejich klienty. Samozřejmě bychom rádi spolupracovali také s Úřadem práce a místními pracovními agenturami. Věřím, že projekt Cesta z ulice má ještě mnohem větší potenciál, který bude možné v následujících měsících a letech využít," řekl vedoucí OBPK Vladislav Král.
V rámci pomoci osobám bez domova se tak OPBK ve spolupráci s dalšími partnery podařilo v návratu domů či jinam za prací 8 osobám české národnosti, 24 Slovákům, pěti osobám polské národnosti, dvěma Rumunům , jednomu Bulharovi a jednomu Ukrajinci. Z celkového počtu 41 osob bylo deset žen.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV