Představitel vedení statutárního města Ostravy seznámil ambasadorku Číny s historií a současností města. Hovořil o oblastech, které jsou pro moravskoslezskou metropoli pro její současnost i budoucnost prioritní – rozvoji ekonomiky, vytváření podmínek pro příchod nových a stabilizaci stávajících investorů, na což navazuje rozšiřování nabídky pracovních příležitostí pro obyvatele, zlepšení životního prostředí, zkvalitňování dopravní infrastruktury apod. Zdůraznil pozornost, kterou město věnuje podpoře vzdělávání dětí a mládeže, školství.
Velvyslankyni potěšil zájem o rozvoj kontaktů s Čínskou lidovou republikou, se kterým se při své letos už druhé návštěvě našeho regionu, setkala. Ocenila partnerství Ostravy s čínským městem Su-čou, nabídky příležitostí pro čínské investory, pokračující kontakty na úrovni vysokých škol, včetně výměny studentů, potvrdila zájem čínské strany o lázeňskou léčbu v ČR. Zajímala se o to, jak město zvládlo útlum hornictví a restrukturalizaci těžkého průmyslu, o fungování městské samosprávy a formy spolupráce s krajským úřadem. Její excelence Ma Keqing se na závěr jednání podepsala do pamětní knihy, prohlédla si Ostravu a okolí z radniční věže. Absolvovala také procházku centrem města.
Setkání v radnici se dále zúčastnili vedoucí politického oddělení Jiang Chao a atašé velvyslanectví ČLR Liu Tianyiová, vedoucí oddělení vnějších a zahraničních vztahů magistrátu Zdeněk Sladovník a vedoucí oddělení mezinárodních vztahů krajského úřadu MSK Tomáš Fiedler.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV