„Sadební materiál a odborné vedení zajistil Jiří Ševčík z Písku, který před výsadbou žákům školy podrobně vysvětlil základní principy výsadeb ovocných dřevin, včetně správného tvarování koruny a redukce kořenového systému, což také hned předvedl přímo na místě,“ říká David Schwedt z odboru životního prostředí, jehož pracovníci studenty seznámili s dlouhodobou koncepcí výsadeb krajinné zeleně, plodonosných alejí a remízů, které město Písek již pátým rokem realizuje v rámci projektu zaměřeného na zlepšení biotopu zemědělské krajiny v okolí Písku.
„Dále jsme gymnazistům vysvětlili důležitost zakládání trvalých krajinných prvků typu alej či remíz, jejichž hlavním významem je nejen zvýšení potravní, hnízdní a krytové nabídky pro mnoho živočichů, protierozní a estetický význam, ale celkové zvýšení biodiverzity v intenzivně zemědělsky obhospodařované krajině,“ pokračuje David Schwedt. Studenti se v rámci přednášky seznámili s pojmy jako územní systém ekologické stability, biocentrum, biokoridor. Dozvěděli se také jaký význam má při současné klimatické změně správně provedená výsadba zeleně, včetně využití moderních metod zadržování vody u kořenů (hydrogel) nebo zásobního hnojení aplikovaného při výsadbě. Zasazené stromy studenti následně zakůlovali, zajistili proti okusu a důkladně zalili.
„Děkujeme všem zúčastněným za pomoc a ukázkovou spolupráci,“ vzkazuje David Schwedt.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV