„Tehdy na úplném začátku v roce 1876 se vešla do jediné skříně. Její provoz zajišťoval jeden člověk, půjčovalo se pouze dvě hodiny týdně, a to v neděli," připomněla ředitelka knihovny Helena Šlesingerová. Dnes ve 22 budovách pracuje 95 zaměstnanců. Čtenáři si mohou vybírat z téměř půl milionu knihovních jednotek. Otevřeno je 48 hodin týdně.
Za posledcích pět let prošla městská knihovna velkým rozvojem. Otevřela nový kulturní sál L - klub na Lochotíně, zrekonstruovány byly pobočky ve Lhotě, Křimicích a Újezdu, obvodní knihovny Doubravka a Lochotín a ústřední knihovna pro dospělé. „Snažíme se postupně vylepšovat služby pro čtenáře. Z lístkového sytému jsme přešli na plně počítačový. Byl zaveden jednotný čtenářský průkaz. Jako jeho alternativu mohou návštěvníci zároveň používat Plzeňskou kartu. Rozšířili jsme pracovní dobu, zrychlili zpracování novinek a zavedli službu předupomínek. Od listopadu navíc jako první v kraji půjčujeme elektronické čtečky a knihy," uvedla Šlesingerová.
Vedení knihovny má velké plány i do budoucna. Na příští rok plánuje rekonstrukci interiéru dětského oddělení v ústřední knihovně a modernizaci vybavení skvrňanského provozu. Zdejší objekt knihovny by měl dostat i novou fasádu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: plzen.eu