Rekonstrukce, která zahrnovala stavební úpravy i kompletní výměnu technologického vybavení, probíhala od června do října letošního roku. „Do kompletní rekonstrukce jsme z rozpočtu města investovali 19,178 milionů korun. První část zahrnující stavební úpravy a dispozice kuchyně, školní jídelny, přípraven, skladových prostor a personálního zázemí splňující všechny požadavky na bezpečnost a hygienu si vyžádala více než dvanáctimilionovou investici. Do nových a špičkových gastrotechnologií, které by měli výrazně zvýšit kvalitu a usnadnit práci personálu kuchyně, jsme investovali téměř sedm milionů korun,“ shrnul náklady na investici náměstek primátora zodpovědný za ekonomiku, rozpočet a školství Jakub Rychtecký.
Stavební práce obsahovaly kompletní renovaci prostor kuchyně a zázemí ve dvou podlažích. „Dodavatel stavby společnost Marhold, který zvítězil v otevřeném výběrovém řízení, zde spolu se subdodavatelem gastrotechnologií odvedli velmi dobrou práci. Díky této náročné a kompletní rekonstrukci, která trvala pět měsíců, posouváme standard další školní kuchyně do vyšší kvality. Přeji personálu, ať se mu zde dobře vaří a má spokojené strávníky z řad žáků i zaměstnanců školy,“ řekl primátor města Pardubic Jan Nadrchal.
Měla by Česká republika přistoupit k BRICS?Anketa
Radnice opravami naplňuje Strategii školství Pardubic 2030 a pokračuje tak postupně v obnově a zvyšování kvalitu gastroprovozů základních a mateřských škol zřizovaných městem. „Jídelny rekonstruujeme už řadu let, postupně podle stavu původního zařízení. V koalici jsme se zavázali každý rok opravit a modernizovat alespoň jeden stravovací provoz v mateřských a základních školách v Pardubicích. To se nám daří a opravy jsou v plánu i v dalších letech,“ dodal primátor Nadrchal.
„Investice zahrnovala demontáž starých zařizovacích předmětů, gastro technologie a veškerých rozvodů - tedy vody, kanalizace, plynu, elektroinstalace, vzduchotechniky i vytápění. Nechybí nové zdravotechnické rozvody včetně tukové kanalizace a odlučovače tuků. Odstraněny a vyměněny byly také nevyhovující podlahy. Stropní konstrukce byla staticky nevyhovující a prošla opravou a do rekonstruovaných podlah byla přidána hydroizolační vrstva,“ uvedl náměstek pro majetek a investice Jan Hrabal. Rekonstrukce zahrnovala také nové omítky, podhledy, obklady, dlažby a výmalby, stejně jako osazení nových dveří včetně zárubní.
„Modernizace celého stravovacího provozu byla skutečně náročná, děkuji vedení a zaměstnancům školy, kuchařkách ale i dětem za to, jak situaci v době rekonstrukce společně zvládli, kdy musela být strava do školy dovážena. Věřím, že si všichni na nové a moderní zázemí brzy zvyknou a bude jim motivací provaření výborných jídel a všem strávníkům bude chutnat,“ uzavřel Jakub Rychtecký.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV