„V rámci opatření pro signál regulace se u této látky navrhuje regulace stacionárních zdrojů, s regulací mobilních se nepočítá. Ze zkušeností totiž vyplývá, že reálně je možné očekávat zlepšení kvality ovzduší jen okolo deseti procent, čímž by se situace ale zdaleka nevyřešila,“ konstatoval radní pro legislativu Lukáš Manhart.
Nově je do regulačního řádu vložen výčet pěti zdrojů znečištění, které jsou usměrňovány po vyhlášení signálu regulace pro suspendované částice PM10. Jedná se o společnosti Kare Praha z Prahy 5, Agma z Prahy 9, Avia Ashok Leyland Motors v Letňanech, Českomoravský cement z Radotína a Kámen Zbraslav. „Je však nutné konstatovat, že v Praze se v současnosti nenachází žádný významně velký zdroj prašnosti. Důkazem je i fakt, že do ústředního regulačního řádu, v jehož rámci se vyhlašují signály na úrovni ministerstva životního prostředí, není zařazen ani jeden pražský zdroj,“ uvedl radní Manhart.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Magistrát hl.m. Prahy