Sladovna uspěla na mezinárodním poli díky evropským grantům (Tomato, LOODA, Re-value) a prezentaci na Biennale v Benátkách. Kromě toho rozšířila své vzdělávací programy, obhájila mezinárodní certifikát Domov pro učení ve 21. století. Nyní Sladovna plánuje další rozvoj, včetně nové vizuální identity, moderního rezervačního systému, zároveň Sladovna pracuje na rozvojové studii na dalších deset let.
Rok 2024 byl pro Sladovnu Písek rokem plným inovací, kreativity a významných událostí. Díky podpoře evropských grantů, Národního plánu obnovy a Jihočeského kraje jsme mohli realizovat řadu projektů, které obohatily kulturní scénu a nabídly návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. V roce 2024 bylo připraveno celkem deset nových projektů a sedm projektů bylo podpořeno v dotačních programech a v realizaci.
Nové výstavy a programy
V květnu jsme otevřeli výstavu Království včel a bylin, která návštěvníky zavedla do kouzelného světa plného fantazie, her a poznání. Na podzim jsme představili výstavu „Hlava v hlavě“, určenou pro všechny, kdo chtějí prozkoumat tajemství lidské mysli. Obě výstavy přilákaly tisíce návštěvníků a získaly pozitivní ohlasy.
Stálá expozice Mraveniště, obří dřevěný labyrint plný tunelů a skrýší, prošla úpravami díky podpoře města Písek. Tato oblíbená atrakce nyní nabízí ještě více prostoru pro objevování a hru.
V rámci projektu Laboratoř nápadů jsme uvedli nové představení Kde se rodí nápad, které interaktivní formou zapojuje návštěvníky do procesu tvorby. Animační studio Animárium nabídlo nové programy, které inspirovaly k vlastní kreativitě a objevování světa animace – rodinný workshop Z hlavy do hlavy, inspirovaný výstavou Hlava v hlavě nebo nový projekt Zvuk Sladovny, který vznikl v rámci spolupráce s Kindermuseum ZOOM ve Vídni, dlouhodobým zahraničním partnerem Sladovny.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV