Jsou určený na drobný elektroodpad a baterie, pro něž je v kontejneru vyhrazen samostatný box. Lidé tak již nebudou muset s drobnými vyřazenými spotřebiči na sběrný dvůr, jako tomu bylo doposud.
„Na separační dvory lidé ukládají většinou rozměrnější elektronikou, podobně jako do kontejnerů při mobilním svozu. Drobné elektro jako mobilní telefony, kalkulačky, rádia a podobně, stejně jako baterie, končí často v popelnicích jako součást směsného komunálního odpadu, a tam rozhodně nepatří. Rozmístěním 20 červených kontejnerů na území města chceme podíl elektroodpadu ve směsném odpadu snížit,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí pardubické radnice Miroslav Míča.
Kontejnery na elektroodpad budou rozmístěny ve všech městských obvodech, většinou v místech kde již stojí kontejnery na jiný separovaný odpad. Vyvážet se budou jednou měsíčně a pokud se ukáže, že jejich kapacita nedostačuje, přidá společnost ASEKOL kontejnery další. „Doufáme, že se obyvatelé Pardubic v otázce samostatného sběru elektroodpadu zachovají stejně zodpovědně, jako to činí při separaci jiných odpadů,“ dodal Míča. V roce 2011 vytřídili pardubičtí občané 801 tun plastů, 780 tun papíru, 946 tun skla, 103 tun nebezpečných odpadů a 1689 tun bioodpadu. V březnu 2011 přibyly ve městě také kontejnery na textil, do konce roku do nich občané uložili 125 tun oděvů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pardubice.eu