Daň ze zisku by byla jiná a daň z příjmů také! Stávající daně jsou jakýsi „kočkopes“ vytvořený k obrazu těch, kteří daně platit nechtějí a mají takovou moc, aby to ovlivnili. Ve své podstatě se tedy platí daň z toho, co nestačila firma (poplatník) utratit a dát do nákladů. Výpočet daně se zabývá daňovými a nedaňovými náklady, položkami odečitatelnými a neodečitatelnými, různými sazbami za různé druhy příjmů, zahrnuje slevy, úlevy, výjimky, výjimky z výjimek a řadu dalších nesmyslných, výpočet komplikujících pravidel.
Příjem zahrnuje všechny druhy příjmů, které zajišťují příliv peněžních prostředků a hodnot pro daňového poplatníka, to zahrnuje náhradu za služby, zisk z prodeje zboží, nabytí nemovitosti, úroky, dividendy, nájemné, licenční poplatky, důchody a všechny ostatní položky.
Kolik by se ušetřilo, kdyby se opravdu platila daň z příjmů? Počítejte sami. Účetnictví by si vedli firmy jen pro svou interní potřebu. Podkladem pro výpočet daně by byl součet všech příjmů za daňové období. Z této částky by následně odevzdal daňový poplatník pro potřeby státu cca 0,6% až 0,7%. Zbytek by mohl utratit za cokoliv, co se mu líbí, nebo co by chtěl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLČlánek byl převzat z Profilu Ing. Josef Barta, MBA
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV