Jednotlivé projekty se zaměřují na podporu péče o ohrožené děti, dostupnost sociálních služeb pro osoby se zdravotním a jiným postižením nebo například na jejich začleňování do společnosti. Většinu nákladů pokryjí dotace z evropských fondů.
„Královéhradecký kraj je velmi aktivní v získávání grantů na důležité projekty, které přispívají ke kvalitnějšímu životu obyvatel regionu. V sociální oblasti takto aktuálně probíhá šest projektů, na které kraj získal prostředky ve výši půl miliardy korun. Jedním z nich je projekt Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji, který se zaměřuje na zajištění provozu 31 sociálních služeb pro osoby se zdravotním nebo duševním onemocněním, lidi bez domova či ohrožené domácím násilím. Finance jdou tak například na služby sociální rehabilitace či terapeutické dílny, které usilují o rozvoj dovedností lidí s postižením, a tedy i k podpoře jejich soběstačnosti,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro sociální oblast Martina Berdychová.
Projekt Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji VII probíhá od října 2022 a skončí v září 2025. Za tu dobu se z jeho prostředků dostane pomoci přes 1 100 osob v regionu. Na podporu této péče kraj získá dohromady 303 milionů korun z Operačního programu Zaměstnanost plus, přičemž 30 milionů spolufinancuje ze svého rozpočtu. Mezi zapojenými poskytovali sociálních služeb je například Oblastní charita Hradec Králové, SKOK do života, Apropo Jičín či Domov na Stříbrném vrchu.
Dalším z projektů je podpora procesu transformace péče a ohrožené děti v Královéhradeckém kraji, který se zaměřuje na přípravu aktivit jako jsou stáže, exkurze, školení, workshopy či výstavy v rámci osvěty náhradní rodinné péče a přípravy pěstounů. Součástí je také propagace v rámci osvětové kampaně Staň se náhradním rodičem (více ZDE).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV