Chalupa (ANO): Lidi, fakt chcete, aby zemi vedli lidi jako pan Poche?

23.06.2018 18:53 | Zprávy

Komentář na facebookovém profilu k Pocheho nominaci.

Chalupa (ANO): Lidi, fakt chcete, aby zemi vedli lidi jako pan Poche?
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO

Najednou jsou náměstí němá?! Kde jsou všichni, co vykřikují cosi o věrohodnosti, pevných morálních zásadách apod. 
 
Tohle nám ČSSD nabízí jako to nejlepší, co má ve svých řadách?!

Člověk, který je typickým politikem minulého čtvrtstoletí, člověk naprosto pevných názorů a zcela otevřené kapsy:

Uprchlické kvóty

Dříve Poche kvóty prosazoval, dnes se proti nim vyslovuje. V dubnu roku 2015 podpořil v Evropském parlamentu usnesení o migrační a azylové politice EU, které mimo jiné vyzvalo komisi k zavedení kvót pro členské státy. Poche navíc podpořil i zařazení tohoto bodu do usnesení. Spolu s ním hlasovali pro přijetí návrhu i další čtyři členové sociální demokracie, a to přesto, že se tehdejší premiér Bohuslav Sobotka vyslovil proti zavedení kvót.
V květnu pak uprchlické kvóty na svém blogu bránil. „Nemyslím, že by nás kvóta zhruba pěti set lidí nějakým způsobem poškodila,“ řekl nedlouho poté v rozhovoru pro E15. Dodal, že bychom měli být solidární a pomáhat.
V září roku 2015 se při hlasování o uprchlických kvótách v Evropském parlamentu zdržel.
Naopak v červnu minulého roku už mluvil doslova o „vnucování kvót“, když v Událostech, komentářích podporoval aktivní roli České republiky v Evropské unii. Jako podmínku stanovil „garanci, že nám nebudou vnucovány kvóty nebo něco jiného“.

Postoj k Rusku

Miroslav Poche v minulosti dlouhodobě vystupoval proti Rusku. V roce 2014 řekl v rozhovoru pro Parlamentní listy, že je Rusko vůči Ukrajině agresivní. „Imperiální Rusko, o jehož obnovu dnes Putin znovu usiluje, je pro nás dnes největší myslitelnou hrozbou – musíme být připraveni na to, říci Rusům jasné ne,“ prohlásil. Ve vyjádření pro Český rozhlas z téhož roku se zmínil o nutnosti „tvrdých diplomatických jednání“ vůči Rusku.
V květnu roku 2015 pak hlasoval pro přijetí usnesení o situaci v oblasti vztahů mezi EU a Ruskem. V tomto dokumentu se mimo jiné píše, že „v důsledku ruských akcí na Krymu a na východní Ukrajině již není možné jednat s Ruskem jako se strategickým partnerem“. O měsíc později pak ve Štrasburku vyjádřil spokojenost s tím, že „Evropský parlament přijal silnou rezoluci směrem k Rusku“, a dodal, že Rusko „přestalo být důvěryhodným partnerem pro EU“.
V posledních měsících se takovýmto výrokům již vyhýbá a na stranu Ruska se vyjadřuje spíše neutrálně. „V žádném případě si nemůžeme dovolit Rusko ignorovat či se k němu stavět a priori nepřátelsky,“ uvedl ve svém dopise pro členskou základnu ČSSD.

Postoj k vládě Andreje Babiše

Na začátku letošního roku přijala pražská ČSSD v čele s Miroslavem Pochem usnesení, ve kterém stranu vyzývá, aby nezasedla do vlády s premiérem Andrejem Babišem. „Andrej Babiš se bude muset vzdát postu premiéra, aby mohla vzniknout vláda, která bude mít demokratický půdorys,“ řekl Poche v březnu v Interview ČT24. Zmínil i Babišovu údajnou spolupráci s komunistickou policií.
Hlavní překážkou v jednání o vládě s hnutím ANO byl nejen pro Pocheho trestně stíhaný premiér. Žádná z těchto výhrad už ale neplatí. 
„Vstup do vlády za nabídnutých podmínek považuji osobně za vhodnější variantu,“ píše Miroslav Poche v dopise pro členy sociální demokracie. Podle jeho slov umožní účast ve vládě ukázat voličům, že sociální demokracie umí zodpovědně spravovat naši zemi.

Postoj k Miloši Zemanovi

Miroslav Poche je považován za velkého odpůrce Miloše Zemana. Před prezidentskými volbami kritizoval kladný postoj sociálních demokratů k volbě Miloše Zemana. Považoval jej za chybný. „Volit Miloše Zemana určitě nebudu. Česká republika potřebuje změnu,“ uvedl pro deník Právo na konci loňského roku.
V druhém kole následně pražská ČSSD v čele s Pochem podpořila Jiřího Drahoše. „Krajská konference vyzývá občany ČR k účasti v druhém kole prezidentských voleb a doporučuje zvážit podporu takového kandidáta, který nerozděluje společnost, nerozdmýchává nenávist a ctí ústavu a zákony. Tyto požadavky splňuje kandidát Jiří Drahoš,“ uvedl Poche.
V posledních měsících se na adresu Miloše Zemana vyjadřuje smířlivěji. Ani diskutované výroky Miloše Zemana, například v kauze novičok, se nezdají být problémem. „Pozice prezidenta nás nepoškodila, citoval zprávu jedné tajné služby,“ odpověděl v červnovém rozhovoru pro Reflex.cz na otázku, zda byly výroky prezidenta nebezpečné a zda zpochybňovaly roli České republiky v Evropské unii.
„Miloš Zeman je velmi silnou osobností v české zahraniční politice, jeho zahraniční politika baví,“ vyjádřil se Poche v květnovém rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Je otázkou, jestli se České republice nevyplatí raději platit pokuty

15:14 Peštová (ANO): Je otázkou, jestli se České republice nevyplatí raději platit pokuty

Projev na 119. schůzi Poslanecké sněmovny 22. listopadu 2024 k zákonu o podmínkách obchodování s pov…