Běžný Čech dle výpočtu agentury Blomberg platí ze své kapsy 20 000 korun měsíčně za nezvládnutí projektu Evropské unie a za stále se prohlubující zaostávání EU za USA, které trvá už 25 let, zhruba od doby vzniku eura. Upozornily na to ParlamentníListy a ekonom Lukáš Kovanda.
SPD podporuje spolupráci a volné obchodování suverénních evropských států bez diktátu, buzerace a byrokratických nesmyslů Bruselu. Vidíme, že současná EU nepomáhá, ale škodí, proto je správné vyhlásit referendum o vystoupení z EU, aby občané mohli rozhodnout. Vznik a přijetí eura žádné zlepšení ekonomiky žádné zlepšení nepřineslo – naopak. V EU byla řada plánů, kdy měla unie "dohnat a předehnat" USA, ale vše je nakonec ještě horší kvůli tuhé regulaci a centralizaci.
Podle agentury už takřka vypršel čas, aby Evropa mohla obhájit své místo ve stále nesmlouvavějším světě, který jí utíká. EU ztrácí na USA nepřetržitě od vzniku eura, konstatuje Bloomberg. Pokud by k tomuto zaostávání nedocházelo, plyne z výpočtu agentury, že průměrná mzda v Česku by letos činila přes 70 tisíc korun, namísto nynějších 46 tisíc.
„Průměrně vydělávající Čech tak na oltář nezvládnutého projektu EU obětuje ze své kapsy ročně zhruba 300 tisíc korun hrubého, tedy nějakých 220 tisíc čistého. Za nezvládnutí projektu EU tak běžný Čech platí měsíčně takřka 20 tisíc korun. Tato částka přitom rok od roku narůstá, jak se prohlubuje zaostávání EU za USA a v mnoha ohledech třeba i za Čínou,“ uvedl ekonom Lukáš Kovanda.
Bloomberg postupně stále se prohlubující zaostávání EU dokládá příkladem amerických technologických gigantů typu Applu. Zatímco dříve pro ně ještě byl trh EU natolik významný, že se pustili do boje s tuhými bruselskými regulacemi, jen aby přístup na něj získali, v případě svých nových AI produktů a vychytávek, například pro mobily, už na to rezignovali.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV