Kvůli Green Dealu EU a boji s produkcí oxidu uhličitého v Evropě vlády vybíjejí stáda hospodářských zvířat. Zastavme klimatické šílenství! Irská vláda plánuje výrazné snížení stavů hovězího dobytka kvůli boji proti emisím CO2. Během během následujících tří let chce vybít alespoň 200 tisíc krav. Hovoří o tom interní dokument ministerstva zemědělství v Dublinu, upozornil německý deník Süddeutsche Zeitung a u nás o tom infromoval server Peak. Aby bylo dosaženo plánovaného snížení takzvaných skleníkových plynů, mohlo by být poraženo až deset procent hospodářských zvířat. Celkově by podle deníku Irish Independent mohlo jít až o 740 tisíc zvířat!
Rovněž ve Francii se debatuje o tom, že by počet skotu mohl být výrazněji redukován v rámci boje s údajným oteplováním planety. V Nizozemsku se proti vybíjení krav postavili farmáři. Nizozemí se stále hlasitěji hlásí o slovo nizozemská protestní strana zemědělců BoerBurgerBeweging (BBB – Hnutí zemědělců a občanů).
Hnutí SPD odmítá toto klimatické šílenství, které se děje i v rámci Green Dealu EU, který podpořila Babišova vláda a podporuje ho i vláda Petra Fialy.
Evropská komise dle dokumentu vlády Ochrana klimatu ČR předpokládá, že náklady dosažení uhlíkové neutrality v ČR budou až dvojnásobné ve srovnání se starými členskými státy EU a odhaduje je až na stovky miliard korun ročně po dobu minimálně 20 let. K tomu se v Bruselu zavázal premiér Babiš a premiér Fiala Zelený úděl též podporuje.…Zelený úděl, který bude stát Evropskou unii biliony eur a naší zemi biliony korun po koronavirové krizi může zasadit smrtelnou ránu naší ekonomice. Tyto propočty pochází ale ještě z doby před energetickou krizí a invazí Ruska na Ukrajinu.
Připomeňme jen, že emise CO2 Evropské unie tvoří méně než 10 procent emisí celosvětových. Takže i kdyby CO2 mělo na klima nějaký vliv, je to jen, jako když plivne.
Hnutí SPD podporuje racionální ochranu životního prostředí pro člověka, ale boj proti emisím oxidu uhličitého je naprosto nesmyslný. Ke změnám teplot a klimatu na planetě vždy docházelo a dochází, ale hlavní odpovědnost nenese člověk a CO2, ale aktivita (a teplota) Slunce a vzdálenost Země od Slunce. V historii byly doby ledové i meziledové. Ve středověku za Karla IV. bylo tepleji a v Praze se pěstovalo víno, podobně jako nyní. Ale produkce takzvaných skleníkových plynů s tím neměla nic společného. Navíc CO2 není škodlivý plyn. Je to plyn důležitý pro fotosyntézu, čili díky němu je zaznamená i větší produkce zemědělských plodin.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV