Hejtman Čunek: S urbanistickými koncepcemi na využití areálu KNTB jsem velmi spokojený

11.07.2020 20:54 | Zprávy

Nová městská čtvrť, nový prostor pro bydlení, park, sportoviště, podpora komunitního života, zázemí pro sociální služby, kavárny, kanceláře, nebo třeba vysokoškolské koleje, ale i další možnosti, jak využít areál KNTB.

Hejtman Čunek: S urbanistickými koncepcemi na využití areálu KNTB jsem velmi spokojený
Foto: repro youtube regionalnitelevize.cz
Popisek: Jiří Čunek

Možnosti, jak využít areál KNTB, poté co se nemocnice přestěhuje do nových prostor v Malenovicích, prezentovaly architektonické kanceláře Arch.Design a CASUA objednané Zlínským krajem v Baťově vile vedení Zlínského kraje, zástupcům města Zlína, odborníkům z oblasti architektury, památkové péče nebo dopravní oblasti.

„Řešené území má velký potenciál pro budoucí využití a představené urbanistické koncepce obou kanceláří se týkaly zejména využití prostoru k bydlení a vytvoření nového obytného celku s kompletní občanskou vybaveností. Architekti neopomněli dopravní dostupnost, větší zapojení protékající Dřevnice do běžného života obyvatel, ani požadavky památkářů k zachování Gahurova prospektu, jsme všichni ocenili,“ okomentoval představené studie hejtman Jiří Čunek s tím, že tato nová městská čtvrť bude sloužit obyvatelům města Zlína, proto by si vedení zlínského magistrátu mělo území odkoupit dle požadavků a potřeb občanů města Zlína připravit toto území pro jeho rozvoj a využití.

„S představenými urbanistickými koncepcemi na využití areálu KNTB jsem velmi spokojený, protože odborná úroveň, kterou nastavily architektonické kanceláře Arch.Design a CASUA jsou velmi vysoké. Nápady, které zazněly, jsou velmi zajímavé, proto se těším i na představení dalších dvou koncepcí, které zadalo město Zlín,“ dodal hejtman Jiří Čunek.

Architektonická kancelář Arch.Design z Brna vsadila na propojení území se strukturou Bartošovy čtvrti a vytvoření jednotného celku. Ten se stane novou hodnotou jak řešeného území, tak celé části města včetně Bartošovy čtvrti s vytvořením centrálních prostor, které mají městský charakter. Projekt je rozdělen do pěti etap, což ocenil náměstek primátora Miroslav Adámek: „Líbí se mi naplánovaná etapizace a také to, že je zde prostor pro přiznání Gahurova území."

Architekti z pražského studia CASUA navrhli vybudovat bytový „mrakodrap“ s 19. podlažími. „Zlín je podle nás taková Amerika v Evropě. Proto jsme zvolili odvážnější řešení a záměrně jsme mrakodrap pojmenovali Emil Zátopek Tower," uvedl Oleg Haman s odkazem na podobnou budovu v Ostravě, která nese název Bolt Tower. Na rozdíl od té je však Emil Zátopek se Zlínem spjat.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Proč jste na navýšení rodičovského příspěvku netlačila víc dřív?

Myslím, když jste byli ve vládě? Myslíte, že teď něco zmůžete? A můžete aspoň říci, když už nejste ve vládě, proč a kdo byl proti navýšení rodičovské pro všechny a ve větší míře, která by zohledňovala inflaci a růst cen?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jílková (KDU-ČSL): I tyto Vánoce to bude pro nemalý počet chudých realita

4:28 Jílková (KDU-ČSL): I tyto Vánoce to bude pro nemalý počet chudých realita

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Vánocům a chudobě.