Chválím zvýšení hranice pro povinnou registraci k DPH na 2 miliony korun. Nutnost zvýšit tuto hranici hnutí SPD navrhuje již dlouhou dobu, proto jsme rádi, že k tomu konečně došlo. Stejně jako zavedení paušální daně - pomůže to živnostníkům, což je samozřejmě dobře.
Co je naopak špatně? Zavedení nové daně pouze pozměňovacím návrhem je absolutně nestandardní, opozice tak nemá čas se k tomu kvalifikovaně vyjádřit, což doufám, že nebyl záměr. Navíc jsou pozměňovací návrhy dva, tedy pozměňovací návrh a k němu pozměňovací návrh pozměňovacího návrhu, který podali Piráti, to svědčí o nekompetentnosti vlády, která se evidentně neumí domluvit. Také upozorňuji na to, že se firmy budou snažit o daňovou optimalizaci, s čímž ale vláda evidentně ve svých propočtech nepočítá.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV