Jičín: Zastupitelstvo města schválilo rozpočet na rok 2022

17.12.2021 13:07 | Tisková zpráva

Rozpočet hospodaření města Jičína v roce 2022 bude pracovat s částkou 568 509 820 Kč na stránce příjmů i výdajů. Zastupitelstvo ho schválilo při veřejném zasedání ve středu 15. prosince. Přípravou rozpočtu se Městský úřad Jičín zabýval od počátku podzimu.

Jičín: Zastupitelstvo města schválilo rozpočet na rok 2022
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

„Rozpočet je postaven jako vyrovnaný a věřím, že i přes současnou ekonomickou situaci se nám podaří naplnit záměry, které jsou promítnuty ve výdajových položkách,“ uvedl starosta města JUDr. Jan Malý. 

Ve výdajové stránce rozpočtu je vyhrazeno 149 742 800 Kč pro investiční akce. Největší investiční akcí, která začne v příštím roce, bude výstavba infrastruktury a inženýrských sítí pro obytnou čtvrť lokalitě Kasárna. Tato akce bude financována úvěrem, proto je ve výdajích zahrnuta pouze částečná splátka ve výši 10 milionů Kč. Velkou akcí příštího roku bude výstavba tenisové multifunkční haly za 25 milionů Kč, dále pak rekonstrukce ulic K. Vika a Hofmanova za 10 milionů Kč, rekonstrukce havarijní fasády a výměna oken na budově ZŠ Husova za 8 milionů Kč. Další velké akce přecházejí z uplynulého roku. Jde například o přestavbu stacionáře pro seniory Domovinka, rekonstrukci Konecchlumského ulice nebo o rekonstrukci sportovní haly. Projektové dokumentace na opravy chodníků a ulic mají vyhrazeno 800 tisíc Kč a na přípravu projektové dokumentace na komunikaci Poděbradova – Ruská je vyčleněno dalších 600 tisíc Kč.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Fico stihl za uplynulý měsíc jednat s Putinem, Erdoganem, Orbánem, Muskem. A Fiala?

18:12 Rajchl (PRO): Fico stihl za uplynulý měsíc jednat s Putinem, Erdoganem, Orbánem, Muskem. A Fiala?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke kontaktům Petra Fialy ve světové politice.