Jsou situace, kdy nevím, co říct.
Do poslanecké kanceláře za mnou přišel vzdělaný pán ve středních letech, sdělit mi, co si myslí o naší vládě. Nechala jsem ho mluvit. Nebyla to hezká slova a vlastně ho v mnoha oblastech chápu, neděláme populární opatření, neumíme je komunikovat a děláme chyby. Dokážu v takové chvíli poslouchat, dokážu reagovat a snad i vysvětlovat.
Pak jsme se dostali na téma Ukrajina, Rusko a cenzura. Poslouchala jsem najednou jaksi zdálky, že za válku na Ukrajině může NATO. Máme brát plyn z Ruska a vystoupit z EU. Média cenzorují jiné, alternativní názory. V tu chvíli jsem měla blackout. Zatmělo se mi. Vybavila jsem si Tomia Okamuru, jak lže v prime-time od pultíku, všechny weby a řetězové maily s vylhanými příběhy, které dostávají moji starší příbuzní.
Přede mnou seděl člověk, který v listopadu 1989 demonstroval za konec komunismu a teď mluví o cenzuře.
Udržela jsem se a dokončili jsme schůzku s tím, že spolu nesouhlasíme. Ale mám neodbytný pocit, že je to málo a že vlastně nevím, jak s takovou situací naložit.
Lež se stala pravdou. Neodbytně se mi vybavuje Vladimír Vysockij, šla pravda světem....
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV