Díky tomu je možné ochránit i ty, pro které by cesta do očkovacího centra nebo ordinace praktického lékaře byla jen těžko představitelná. Registrovat se mohou i nadále další pacienti, které následně navštíví lékař přímo u nich doma.
„Velmi oceňuji nasazení všech zúčastněných organizací, a především každého praktického lékaře, který je ochoten se nad rámec své práce věnovat lidem, pro které je návštěva ordinace i očkovacího centra nepřekonatelným problémem. Poděkování patří i koordinátorce očkování Petře Žákovské z odboru zdravotnictví pražského magistrátu a Pavlu Chlumovi z Českého červeného kříže,“ uvádí Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví.
Do projektu je zapojeno v tuto chvíli 22 praktických lékařů, kteří očkují buď v rámci samostatných mobilních výjezdů s řidiči ČČK, nebo při vlastní návštěvní službě.
„Očkování, stejně jako i ambulantní péči, poskytují praktičtí lékaři na návštěvách u pacientů doma, bohužel někteří mají praktické lékaře daleko nebo péče není zavedena vůbec. V době pandemie covid-19 se také mnohým pacientům zdravotní stav zhoršil natolik, že nyní nejsou schopni fyzicky dojít do ordinace, přestěhovali se například k rodině a v místě bydliště těžko shánějí nového praktického lékaře. Díky pomoci kolegů ochotných očkovat i neregistrované, řidičům Českého červeného kříže a pražskému magistrátu se nám podařilo zajistit očkování v domácím prostředí i jim. Při každém výjezdu se setkáváme s inspirativními lidmi a pečujícími osobami, kterým patří velký obdiv,“ říká praktická lékařka Ludmila Bezdíčková.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV