KDU-ČSL: Pravidla exekucí musíme polidštit

29.05.2021 9:15 | Zprávy

Otázky, spojené s exekucemi, jsou pro senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí velmi důležité. Klub tak na půdě Senátu upořádal kulatý stůl.

KDU-ČSL: Pravidla exekucí musíme polidštit
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Cílem je nalézt shodu jak na půdě Senátu, tak i s většinou v Poslanecké sněmovně v dosud sporných bodech. Novelu exekučního řádu je potřeba přizpůsobit lidem. Verzi, kterou schválila Sněmovna, tak čeká ještě dlouhá cesta v Senátu. Cílem kulatého stolu bylo podle předsedkyně senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Šárky Jelínkové nalézt shodu hlavně v dosud sporných bodech. „Sledujeme jasný cíl, kterým je celkové polidštění systému exekucí. Ta novela je hodně potřebná. Změna pravidel exekucí pomůže statisícům lidí, kteří se topí v závratných dluzích a kteří se z nich nemají šanci dostat,“ popisuje smysl novely Jelínková.

Musíme vyřešit sporné body

„Na příštím plénu Senátu nás čeká složité a citlivé téma exekucí. Ve Sněmovně byla tato novela upravena tak, že bude působit problémy v praxi. Řešit budeme hlavně problém úhrady jistiny před příslušenstvím, dále také zastavování exekucí a tématem bude také doručování a elektronická úřední deska,“ dodala senátorka a místopředsedkyně Ústavně-právního výboru Anna Hubáčková. Podle jejích slov je třeba v těchto bodech ještě provést úpravy, o jejichž parametrech se bude jednat právě u kulatého stolu. Zároveň dodává, že diskutovat se bude také o problému místní příslušnosti exekutorů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Kolik % výplaty sežere lidem v Česku nájem za 60 m2?

18:02 Piráti: Kolik % výplaty sežere lidem v Česku nájem za 60 m2?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k cenám bydlení.