KDU-ČSL zahájila jednání s parlamentními demokratickými stranami

06.02.2018 12:43 | Zprávy

KDU-ČSL v duchu svého usnesení z Celostátní konference zahájila sérii jednání s demokratickými parlamentními stranami. První jednání proběhlo se zástupci České pirátské strany.

KDU-ČSL zahájila jednání s parlamentními demokratickými stranami
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

„V situaci, kdy se mluví o druhém pokusu o sestaven vlády, budeme chtít jednat s demokratickými parlamentními stranami. Budeme se ptát, jaká je jejich pozice pro tento případný druhý pokus sestavení vlády. Jako KDU-ČSL jsme přesvědčeni, že volební výsledek je takový, že je možné, aby v České republice vznikla většinová koaliční vláda,“ řekl Marian Jurečka, první místopředseda KDU-ČSL.

Jurečka je přesvědčen, že je na vítězi voleb a jeho vyjednávacím týmu, aby udělal maximum pro vznik koaliční, většinové, stabilní vlády.

„Když se podíváme do Německa, kde Angela Merkelová jedná každý den několik hodin o tom, aby u nich právě taková vláda vznikla, tak nám připadá, že situace v naší republice není dobrá v tom smyslu, že by se vítěz voleb snažil nalézt dostatečnou podporu pro většinovou koaliční vládu,“ řekl Marian Jurečka.

Proto KDU-ČSL iniciovala a zahájila dvoustranné rozhovory s demokratickými stranami, aby se vyjasnily aktuální postoje, pozice či podmínky pro účast či toleranci takové vlády, zda došlo ke změnám pozic původních, či nikoli.

„Za KDU-ČSL musím shrnout tolik, že pro nás stále platí základní podmínka pro jakákoli další jednání, což znamená, aby ve vládě na jakékoli pozici nebyla trestně stíhaná osoba. A to nejenom v roli premiéra, ale ani na pozici člena vlády. Opravdu si myslíme, že je to teď na hnutí ANO, které by mělo vyhodnotit, nakolik stojí o to, aby zde byla stabilní většinová vláda, která může udělat hodně dobrého pro Českou republiku, nebo zda se chtějí vydat cestou menšinové vlády, která se bude opírat například o komunisty nebo SPD; to je samozřejmě na nich,“ uzavřel Marian Jurečka.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

11:02 Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

Komentář předsedy ČSSD k vyjednávání o účasti strany na projektu STAČILO!