„Přijatým usnesením Poslanecké sněmovny jsme získali jasně definované úkony, které v následujících měsících ve spolupráci se zástupci kompetentních orgánů a složek provedeme,“ řekl Pavel Kašník, předseda vyšetřovací komise a navázal: „Komise je účinná dnešním dnem. Je třeba, abychom si na prvním jednání interně jasně definovali rozdělení kompetencí a zaměřili se na prioritizaci konkrétních agend.“
První jednání komise proběhlo v pátek 12. července, komise by pak měla na svou další činnost mít půl roku.
Ve vyšetřovací komisi bude pracovat šestice nominantů, jež pojí členství v bezpečnostním výboru a trojice nominantů sněmovního ústavně-právního výboru. Komise je desetičlenná a v konkrétním složení: Pavel Kašník, Karel Haas, Jiří Mašek, Helena Válková, Martin Exner, Petr Letocha, Michael Kohajda, Radek Koten, Michal Zuna a Klára Kocmanová.
Plénum Poslanecké sněmovny vyšetřovací komisi přijatým usnesením uložilo úkony:
1) zmapování této tragické události od rána 21. 12. 2023 až do konce zásahu Integrovaného záchranného systému na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy,
2) vyhodnocení zásahu Integrovaného záchranného systému, zejména pak Policie ČR, na základě dokumentů Policie ČR, Úřadu vnitřní kontroly Policejního prezidia ČR a Generální inspekce bezpečnostních sborů vztahující se ke střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy dne 21. 12. 2023,
3) identifikaci procesů ke zlepšení v oblasti komunikace mezi účastníky podobných incidentů v budoucnu,
4) identifikaci procesů ke zlepšení v oblasti takticko-operačních postupů Policie ČR,
5) zpracování návrhů, jak zlepšit legislativu, aby mohla být efektivněji, rychleji a účelněji nasazována policejní a zpravodajská technika vedoucí k rychlejšímu odhalení potenciálního pachatele.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV