EObčanku bude nejprve možné požít na některých úřadech a od poloviny roku ji prý bude moci používat i policie při vaší kontrole. Do té doby vám bude k ničemu a bude vám zabírat jen nějakou tu paměť ve vašem chytrém telefonu. Pokud jej vůbec máte. Mnoho lidí totiž ani chytrý telefon nevlastní. Dokonce ani já jej nemám. Vlastním jeden druh tlačítkového telefonu, a tam se určitě aplikace eObčanka nahrát nedá (jako služební používám chytrý telefon). Zcela jistě nebudu sám. Co pak s těmito lidmi budou hlavně Piráti a jejich šéf pro digitalizaci I. Bartoš dělat, netuším.
V oblasti digitalizace státní správy, a hlavně aplikace eObčanka vyvstává několik podstatných ALE. Na jeden problém jsem poukázal již výše. Co když nebudu vlastnit chytrý telefon, kde bych aplikaci mohl mít? Pravděpodobně zůstanu u klasické kartičky. A co teprve starší lidé, kteří mobilní telefon vůbec nevlastní? Budou nás snad v budoucnu Piráti čipovat? Děkuji, nechci. Mám rád svoje soukromí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV