Podle nich jsou totiž tyto aplikaci rizikové, protože se přes ně může šířit dětská pornografie. S návrhem tvrdě nesouhlasí pirátští europoslanci a dokládají to také daty exkluzivního průzkumu, podle kterého se zákazem většina mladistvých nesouhlasí.
Herní, komunikační či seznamovací aplikace, které umožňují dětem komunikovat s osobami staršími 18 let - právě na ty by se mohl vztahovat zákaz použití mladistvými. Podle exkluzivního výzkumu agentury Episto s tím ale nesouhlasí 61 % Čechů ve věku 15 až 17 let. Pouze 14 % mladistvých by pak tento zákaz dodržela, ale většina by ho obešla tím, že by si nechala aplikaci zaregistrovat na někoho dospělého.
„Takový návrh je naprosto k ničemu. Namísto neefektivního šmírování a omezování nevinných lidí bychom se měli zaměřit na skutečně účinnou pomoc, jako je vzdělávání mladých lidí o rizicích komunikace na Internetu, zlepšování mechanismů na nahlašování takzvaného groomingu a posilování prostředků na pomoc obětem,“ vysvětluje Marcel Kolaja, který tyto alternativy navrhl jako pozměňovací návrhy v Evropském parlamentu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV