Ani jednomu nevěřím, že by skutečně chtěl nekompromisní, nezávislý a nestranný policejní orgán, který bude bojovat proti korupci systémem „padni, komu padni“.
Naopak příliš nepochybuji o tom, že oba pánové mají silnou motivaci mít informace o tom, co a jak se bude vyšetřovat - ne-li rovnou kontrolovat, co se vyšetřovat nebude. Veřejně diskutované možné dopady a motivy reorganizace policie jsou jen v rovině spekulací – ostatně stejně tak i šířené informace, kdo je u policie čí člověk a kdo si za kým chodí pro „noty“...
Volání po odstoupení policejního prezidenta – nebo kohokoli jiného - by bylo oprávněné v okamžiku, kdy by se tyto spekulace prokázaly jako reálné. Do té doby je podoba organizační struktury policie plně v kompetenci policejního prezidenta. Podle mého názoru by na odstoupení bylo naopak to, kdyby v tomto směru podlehl až podezřele intenzivnímu tlaku politiků, státních zástupců a různých nevládních organizací. Tedy subjektů, které do organizační struktury PČR vůbec nemají co mluvit.
Je zvláštní, že v tomto případě nikdo o nepřijatelném ovlivňování policie nemluví.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV