Leisztner (ANO): Enormní inflace a razantní nárůst rozpočtových příjmů státu

15.09.2022 9:32 | Zprávy

Enormní inflace generuje vysoké příjmy státního rozpočtu, souběžně pomalost v zastropování a v regulaci akceleruje v ČR stále vyšší inflaci.

Leisztner (ANO): Enormní inflace a razantní nárůst rozpočtových příjmů státu
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Enormní inflace a nárůst příjmů státu

Enormní inflace generuje stále vyšší státní příjmy, souběžně pomalost v zastropování a v regulaci akceleruje v ČR stále vyšší inflaci. 

Stát na daňových příjmech do konce srpna oproti rozpočtového plánu vybral 77 miliard Kč navíc.   K tomu již nyní můžeme odhadnout nárůst čistého zisku majoritní státní společnosti ČEZ na 58 miliard Kč ke konci října.

Předpokládejme, že termín 1. leden nebude akceptován Sněmovnou a Senátem a podaří přesvědčit vládu o okamžité nutnosti zastropovat. V případě, že nejpozději k 1.11 skutečně dojde k zastropování ceny elektřiny dle Zákonu o cenách, kde cena bude dle tržních principů stanovena na základě skutečných nákladů a přiměřeného zisku, by strop ceny pro elektřinu by měl být výrazně nižší.  Strop na plyn by měla mít také nižší hladinu, a to 2Kč vč. DPH. V EU se již nyní uvažuje o hladině nižších maximálních cen než je vládou pro ČR prezentována.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Článek byl převzat z Profilu Ing. Helena Leisztner

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jak chcete udržet české mediky ve zdravotnictví?

A nemyslíte, že tento problém, o kterém vy politici tak rádi mluvíte, se měl vyřešit už dávno? Co proto udělalo ANO? Vždyť dnes je realita takové, že je u nás víc doktorů cizinců než Čechů, aspoň já mám ten dojem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): ODS levné bydlení zjevně nevoní

21:02 Bartoš (Piráti): ODS levné bydlení zjevně nevoní

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bydlení.