Martan (SPO): Další svátky, klimatické změny a míchání kultur

17.12.2015 16:42 | Zprávy

Aneb co takhle slavit Slunovrat

Martan (SPO): Další svátky, klimatické změny a míchání kultur
Foto: spoz.cz
Popisek: SPO

Poslanci a senátoři v nedávné době odhlasovali změnu zákona, kterým se vyhlašuje další svátek - Velký pátek. Občané - zaměstnanci - jsou spokojeni, neboť budou za peníze doma o den déle. Občané - zaměstnavatelé - jsou spokojeni již méně, neboť jeden

Zařazením křesťanského svátku poslanci a senátoři mysleli jistě gesto posílení západních hodnot a zvyků a sdělení islámským migrantům: když u nás chcete žít, tak budete slavit Velký pátek a ne Mohameda. Evropa se však změnila a nám Čechům by EU chtěla nadirigovat tisíce a později i milióny islámských migrantů, přicházejících z Turecka, kde jim žádné nebezpečí nehrozí. Mezi nimi je již dnes v Evropě nejméně 20% těch, kteří nenávidí křesťanství a jejich víra jim nepřináší rozpor ve svědomí v případě konaného násilí ve jménu své pravdy.

Vláda ČR a 20% občanů ČR jim chce pomoci i když ví, že je to směřování k rozmělnění české národní identity a vzniku euro-občana, který je národně vykořeněný a tedy není vlastenec. Pod vlivem fanatické ideologie multikulturalismu se jim to do značné míry daří. Někteří - naivní občané a politici "Pražské kavárny" si myslí, že islámští migranti budou chodit do kostela anebo slavit křesťanské svátky. Zcela jistě tomu tak nebude a již vůbec ne u dětí dnes přicházejících migrantů. Ti budou nenávidět naše hodnoty a svátky a budou si chtít zachovat svou mateřskou kulturu. Své geneticky podložené potřeby a práva si vynutí i násilím.

Být českým vlastencem a zároveň multikulturní

Reakce na multikulturní realitu ze strany Parlamentu ČR by neměla spočívat ve vyhlašování Velkého pátku (se vší úctou k těm, pro něž je to významné) za dny placeného volna. Měly by se spíše vyhlašovat dny, které jsou významné k uvědomění si příslušnosti k českému státu a národnosti. Nebo, pokud bychom chtěli být multikulturní, tak to znamená nenadřazovat žádné náboženství. Potom se nabízí svátek Slunovratu (21. prosince). To je ten zázrak pro všechny bez rozdílu náboženství.

Klimatické změny - které způsobí, že nám bude slunce dávat vyšší teplotu než doposud - přinese problémy a krize: od extrémního sucha až invazi milióny utečenců z Afriky do Evropy. Potom si lidé jistě více uvědomí, že ze slunce pochází ten největší zázrak a jeho podoba a působení je pro všechny stejná a vlastní a nikdo o tom nepochybuje. A hlavně, slunce nevadí muslimům a džihádistům, kteří zřejmě na jaře v miliónech napadnou Evropu.

Mezi lidmi nepřináší konflikty uvědomování si duchovního rozměru života a jak tento rozměr vzniká a působí. Lidstvo v dějinách rozdělovalo to, čemu se dala bytostní podoba. Český většinový občan věří v duchovní rozměr života (i když se při poslednímu sčítání lidu nepřihlásil k žádnému náboženství), ale nevejde se mu do jeho víry Bůh jako vše řídící bytost, ale ani Kristus, Aláh, Buddha a jiní. Moderní občan prostě přišel na to, že ten zázrak začíná světlem, teplem a vibrací nesoucí informaci.

Ať žije zdravé Slunce a díky, že se vrátilo.

Petr Martan
Komunita pro duchovní rozvoj, o.p.s

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Co tak najednou?

Proč jste z vlády, navíc tak narychlo vyhodil Bartoše? Tehdy jste tvrdil, že je to kvůli zpackané digitalizaci stavebního řízení. Nyní ji ale chválíte. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Fiala: Tak nám porodnice na přelomu roku hezky „jela“

23:08 Senátor Fiala: Tak nám porodnice na přelomu roku hezky „jela“

Komentář na facebookovém profilu k novoročnímu provozu v strakonické porodnici