„Naší hlavní prioritou je zajistit, aby digitální transformace přinesla prospěch všem občanům. Je nezbytné, abychom investovali do digitálních dovedností, podporovali konkurenceschopnost našich firem a efektivně čelili novým bezpečnostním výzvám. Na dnešní konferenci máme jedinečnou příležitost sdílet tuto naši vizi a hledat spolupráci při jejím řešení,“ uvedl vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš.
Jedním z témat panelu bylo posilování digitálních dovedností, čemuž se bude věnovat i třetí ročník celostátní akce Týden pro Digitální Česko. Letošní ročník odstartuje 18. listopadu a zaměří se zejména na digitální dovednosti potřebné pro budoucnost práce, online bezpečnost dětí a také na snadno přístupné kurzy eGovernmentu.
„Ve spolupráci s knihovnami jsme nedávno spustili vzdělávací kurzy online, zaměřené právě na posilování digitálních dovedností lidí po celé republice. Tyto kurzy jsou dostupné všem, kteří mají zájem držet krok s rychle se vyvíjejícím digitálním světem,“ dodal Bartoš.
Diskuze se zabývala také bezpečnostními výzvami, které vyplývají z rozvoje nových technologií, online bezpečnosti a obsahu generovaného umělou inteligencí. Tomu se věnuje i evropský AI Akt, který vstoupil v platnost 1. srpna. Záměrem nařízení je kromě ochrany obyvatel také podpora inovací. Akt o umělé inteligenci rovněž zavazuje členské státy k vytvoření tzv. sandboxů, které společnostem umožní testovat nové aplikace umělé inteligence v kontrolovaném prostředí.
Na 19. ročníku GLOBSEC letos vystoupila například předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen, zúčastní se jí několik premiérů a prezidentů a přibližně dvacítka ministrů obrany a zahraničí z Evropy, Blízkého východu či jihovýchodní Asie.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV